MENU
RECEPTY

Lahodný jarný pokrm menom jarný závitok

27.03.2017 REDAKCIE
Autor článku

Lahodný jarný pokrm menom jarný závitok

Jar nám konečne otvára svoju náruč a teší nás prvými slnečnými lúčmi, štebotaním vtáčikov aj trávou, ktorá sa konečne farbí do nádherných zelených odtieňov. Čo by sme z toho všetkého však mali s prázdnym bruchom? Poď sa s nami pozrieť pod pokrievku slávneho vietnamského pokrmu, z ktorého sa ti budú zbiehať slinky. A nielen to, s vietnamskými jarnými závitkami objavíš tajomstvo štíhlosti vietnamských žien.

 Najjarnejší pokrm? Jarné závitky!

Za jarnými závitkami sa vydáme až do Vietnamu. Tento skvelý pokrm si už iste ochutnala, ale napadlo ťa niekedy pripraviť si ho doma? Vietnamské jarné závitky sa na rozdiel od čínskych závitkov nesmažia. Sú teda ľahké, zdravé a ľahko ťa pripravia na plavkovú sezónu. Plné brucho a útly pás, ideálna kombinácia, na ktorú nedajú vietnamské ženy dopustiť.

 Ako na jarné závitky?

Základ jarných závitkov je jasný, je ním ryžový papier, ktorý sa po namočení do horúcej vody ľahko tvaruje a dajú sa do neho zabaliť tvoje obľúbené suroviny. Papier sa balí podobne ako obálka, najskôr sa dá spodná časť hore, postranné pruhy dovnútra a závitok sa zaroluje.

 Náplne bez hraníc

Teraz prichádza tá najlepšia časť, do závitku totiž môžeš zabaliť všetko, na čo máš chuť. Závitky sa tradične plnia vareným bravčovým mäsom, krevetami, ale môžeš ich naplniť aj grilovaným kuracím mäsom. Neoddeliteľnou súčasťou závitkov je šalát a zelenina, skúsiť môžeš ľadový šalát a mrkvu s uhorkou alebo exotické avokádo. Nevyhnutnosťou sú voňavé bylinky, ktoré dodajú jarným závitkom tú pravú chuť. Tradične sa jarné závitky ochucujú mätou, bazalkou a čerstvým koriandrom. Závitky sa dopĺňajú aj ryžovými rezancami vermiccelli, ktoré kúpiš v každom väčšom supermarkete.

 Jarné pochutenie

Jarné závitky jednoducho potešia tvoje chuťové bunky. Vždy si môžeš ich náplň prispôsobiť podľa svojej chuti. Vyskúšaj lahodné vegetariánske jarné závitky, alebo mäsožravé s kuracím mäsom či s krevetami. Variantom a kombináciám sa medze nekladú. Túto zdravú dobrotu si môžeš dopriať na raňajky, večeru aj na obed.

Jarné závitky, ktorým neodoláš

Máme pre teba tip na náplň jarných závitkov, z ktorej sa zbiehajú slinky. Budeš potrebovať 8 ks ryžového papiera (zvoľ ten, ktorý nie je určený na smaženie), ďalej 1 balenie ryžových rezancov vermiccelli, niekoľko listov šalátu (podľa tvojej chuti), 1 surovú mrkvu nakrájanú na malé prúžky, 1 mäkké avokádo a 16 varených, vychladených kreviet. Postup je jednoduchý, všetky nakrájané a pripravené suroviny zabalíš do ryžového papiera (ktorý na niekoľko sekúnd namočíš do horúcej vody) a môžeš sa s chuťou pustiť do jedla.

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Zimné trio: Nachladnutie, nádcha, kašeľ. Ako s nimi zatočiť? Zimné trio: Nachladnutie, nádcha, kašeľ. Ako s nimi zatočiť?
Nie je štrúdľa ako štrúdľa Nie je štrúdľa ako štrúdľa
Osviežujúci uhorkový drink Osviežujúci uhorkový drink
Zmrzlinu? Poďme si ju pripraviť! Zmrzlinu? Poďme si ju pripraviť!


x