RECEPTY

Vyrobte si výborné arašidové maslo

06.06.2017 REDAKCIE
Autor článku

Vyrobte si výborné arašidové maslo

Asi ťa neprekvapí skutočnosť, že sú práve Spojené štáty najväčším producentom a konzumentom arašidového masla. Priemerný Američan ročne zje takmer 3 kilá tejto pochúťky. Aké je to množstvo? Predstav si Grand Canyon až po okraj zaplnený arašidovým maslom. Áno, presne s takým množstvom skvelého lieskovcového masla sa dokážu Američania pobiť. Aj napriek tomu, že Amerika stále zostáva krajinou s prvenstvom v spotrebe arašidového masla aj u nás si získalo svoju obľubu.

Domáce arašidové maslo.

 Výroba arašidového masla je mnohom jednoduchšie, než by sa mohlo zdať. Ak si chceš pochutnať na domácom arašidovom masle, nie je nič jednoduchšie, než sa vrhnúť na jeho prípravu. Počas iba 15 minút bude neodolateľná pochúťka na svete.

Priprav si:

500 gramov arašidov

1 lyžicu medu

1 lyžicu slnečnicového

oleja

Soľ podľa chuti

Hurá na výrobu

Teraz prichádza na rad tajomstvo výroby arašidového masla. Stačí dať všetky ingrediencie do mixéra a trpezlivo mixovať do doby, než bude arašidové maslo hladké. Ak chceš podporiť chuť arašidov, OPEC je pred mixovaním zľahka na panvici. Trpezlivosť pri mixovaní prinesie nielen ruže, ale aj chutný výsledok v podobe neodolateľného arašidového masla.

Náš tip

Máš vo svojom okolí milovníka arašidového masla? Prekvap ho touto domáci pochúťkou. Priprav si peknú pohár a stužku a darček je na svete. Týmto darčekom rozhodne milovníkov orieškových masiel nezklameš.

Sendvič s arašidovým maslom po americky

Ak sa chceš pridať k početnému davu amerických gurmánov, rozhodne by si nemala zabudnúť vyskúšať typickú americkú pochúťku. Toast natri arašidovým maslom a lekvárom a máš hotovo. Že ti táto kombinácia príliš nesedia? Vyskúšaj ju, treba si tieto sladko-slané sendviče zamiluješ.

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Zimné trio: Nachladnutie, nádcha, kašeľ. Ako s nimi zatočiť? Zimné trio: Nachladnutie, nádcha, kašeľ. Ako s nimi zatočiť?
Nie je štrúdľa ako štrúdľa Nie je štrúdľa ako štrúdľa
Osviežujúci uhorkový drink Osviežujúci uhorkový drink
Zmrzlinu? Poďme si ju pripraviť! Zmrzlinu? Poďme si ju pripraviť!


x