TRENDY

Čo všetko dokáže kokosový olej?

13.06.2017 REDAKCIE
Autor článku

Čo všetko dokáže kokosový olej?

Kokosový olej sa v posledných rokoch stal doslova fenoménom. Zásluhu na tom majú účinky oleja, ktorý svojou vôňou a možnosťami dostane aj teba. Blahodarné účinky tohto prevoňaného oleja boli preukázané viac ako 1500 vedeckými štúdiami. Panenský olej, ktorý je získavaný z jadier zrelých kokosových orechov nájde svoje uplatnenie nielen u teba v kuchyni. Poďme sa pozrieť na možnosti oleja s veľkým O.

Zázrak v kuchyni

Asi ťa neprekvapí, že má kokosový olej svoje zaslúžené miesto v kuchyni. Vďaka jeho príjemnej, sladkastej chuti s neodolateľnou vôňou kokosu premeníš napríklad obyčajné palacinky v gurmánsky zážitok. Kokosový olej tí tiež dopomôže ku krásnej postave do plaviek. Prispieva k zníženiu tuku na bruchu, stačí pár lyžičiek kokosového oleja a budeš mať pocit sýtosti niekoľko hodín. Kokosový olej je výborným zdrojom energie, zrýchľuje metabolizmus a je skvelým riešením pri nezvládnuteľné chuti na sladké. Tak dobrú chuť!

Elixír pre pleť a pre vlasy

Kokosový olej bez problémov nahradí telové mlieka a osvedčil sa aj ako výživná maska ​​na vlasy. Kožu zanecháva dokonale hydratovanú. Tešiť sa môžete z prevoňané pokožky, ktorá je hladká a bez vrások. Kokosový olej je bohatý na antioxidanty a prírodné antimikrobiálne a antibakteriálne zložky, takže sa ho nemusíš báť použiť ani na pleť. Zábal na vlasy z kokosového oleja posilňuje vlasové korienky a preniká do samotného vlasu. Vlasy po zábalu? Krásne, zdravé a lesklé.

Vyplachovanie úst kokosovým olejom?

Vyplachovanie úst olejom, čiže mlgání, je osvedčená ajurvédska metóda, ktorá sa používa na zlepšenie zdravia ústnej dutiny a detoxikáciu. Práve kokosový olej je pre túto metódu ideálne. Olej dokáže bezpečne odstrániť povlak a toxíny bez poškodenia zubov alebo ďasien. Blahodárnych efektov na ľudský organizmus, vďaka vyplachovanie úst kokosovým olejom, je hneď niekoľko, na čele so zlepšením kožného ochorenia a zmiernením bolestí hlavy. Vyplachovanie úst má však tiež vplyv na bielenie zubov. No povedz sama, nebola by škoda kokosový olej nevyskúšať?

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Ako sa starať o svoju pleť v zime? 4 rady + 1 tip Ako sa starať o svoju pleť v zime? 4 rady + 1 tip
Upierajú sa na ne milióny očí! Najslávnejšie hviezdy Instagramu Upierajú sa na ne milióny očí! Najslávnejšie hviezdy Instagramu
Priprav sa na lov s módnymi trendmi pre rok 2018 Priprav sa na lov s módnymi trendmi pre rok 2018
Ako zahnať zimnú únavu? Ako zahnať zimnú únavu?