MENU
TRENDY

Čo všetko dokáže kokosový olej?

13.06.2017 REDAKCIE
Autor článku

Čo všetko dokáže kokosový olej?

Kokosový olej sa v posledných rokoch stal doslova fenoménom. Zásluhu na tom majú účinky oleja, ktorý svojou vôňou a možnosťami dostane aj teba. Blahodarné účinky tohto prevoňaného oleja boli preukázané viac ako 1500 vedeckými štúdiami. Panenský olej, ktorý je získavaný z jadier zrelých kokosových orechov nájde svoje uplatnenie nielen u teba v kuchyni. Poďme sa pozrieť na možnosti oleja s veľkým O.

Zázrak v kuchyni

Asi ťa neprekvapí, že má kokosový olej svoje zaslúžené miesto v kuchyni. Vďaka jeho príjemnej, sladkastej chuti s neodolateľnou vôňou kokosu premeníš napríklad obyčajné palacinky v gurmánsky zážitok. Kokosový olej tí tiež dopomôže ku krásnej postave do plaviek. Prispieva k zníženiu tuku na bruchu, stačí pár lyžičiek kokosového oleja a budeš mať pocit sýtosti niekoľko hodín. Kokosový olej je výborným zdrojom energie, zrýchľuje metabolizmus a je skvelým riešením pri nezvládnuteľné chuti na sladké. Tak dobrú chuť!

Elixír pre pleť a pre vlasy

Kokosový olej bez problémov nahradí telové mlieka a osvedčil sa aj ako výživná maska ​​na vlasy. Kožu zanecháva dokonale hydratovanú. Tešiť sa môžete z prevoňané pokožky, ktorá je hladká a bez vrások. Kokosový olej je bohatý na antioxidanty a prírodné antimikrobiálne a antibakteriálne zložky, takže sa ho nemusíš báť použiť ani na pleť. Zábal na vlasy z kokosového oleja posilňuje vlasové korienky a preniká do samotného vlasu. Vlasy po zábalu? Krásne, zdravé a lesklé.

Vyplachovanie úst kokosovým olejom?

Vyplachovanie úst olejom, čiže mlgání, je osvedčená ajurvédska metóda, ktorá sa používa na zlepšenie zdravia ústnej dutiny a detoxikáciu. Práve kokosový olej je pre túto metódu ideálne. Olej dokáže bezpečne odstrániť povlak a toxíny bez poškodenia zubov alebo ďasien. Blahodárnych efektov na ľudský organizmus, vďaka vyplachovanie úst kokosovým olejom, je hneď niekoľko, na čele so zlepšením kožného ochorenia a zmiernením bolestí hlavy. Vyplachovanie úst má však tiež vplyv na bielenie zubov. No povedz sama, nebola by škoda kokosový olej nevyskúšať?

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Zoznám sa s veľkonočnými receptami z iných krajín a skús 2 jednoduché recepty Zoznám sa s veľkonočnými receptami z iných krajín a skús 2 jednoduché recepty
Začni jar s minimalistickým šatníkom. Koľko kúskov je tak akurát? Začni jar s minimalistickým šatníkom. Koľko kúskov je tak akurát?
Láska má mnoho podôb. Osláv ju na Valentína aj ty Láska má mnoho podôb. Osláv ju na Valentína aj ty
Najkurióznejšie vianočné zvyky naprieč svetom Najkurióznejšie vianočné zvyky naprieč svetom