TRENDY

Leto? Áno, prosím!

21.06.2017 REDAKCIE
Autor článku

Leto? Áno, prosím!

Leto je pre väčšinu z nás najkrajším obdobím roka. Slnko, prázdniny aj čas strávený pri vode je božskou hudbou, na ktorej notu sa veľmi radi naladíme. Leto ponúka nespočetné množstvo lákavých aktivít a možností. My ti spoločne s prvými letnými slnečnými lúčmi prinášame niekoľko zaujímavostí, ktoré sú s letom neodmysliteľne späté. Vieš, kedy sa prvýkrát začali nosiť dvojdielne plavky a aký mesiac je medzinárodným mesiacom zmrzliny? Že nie? Poďme týmto malým záhadám prísť na kĺb.

Prvý dvojdielne plavky

Aj napriek tomu, že sa vynález prvých dvojdielnych plaviek niekedy pripisuje postave univerzálneho génia Járy Cimrmana, aby sme došli k prvým dvojdielnym plavkám, musíme zavítať hlbšie do histórie. Prvá zmienka o dvojdielnych ženských odevoch, podobných dnešným bikinám, pochádza už z antického Grécka z obdobia okolo roku 1400 pr. N.l. Síce nie najstarší ale rozhodne najdrahšie bikiny sveta, posiate diamantmi, stojí v prepočte zhruba 750 000 000 korún. Koľko plánuješ investovať do plaviek ty? A už máš vybrané okuliare, ktoré sú neoddeliteľným doplnkom plaviek?

Národná mesiac zmrzliny

Pokiaľ si milovníčkou zmrzliny, mala by si osláviť jej deň, vlastne hneď 31 dní. Júl je totiž mesiacom zmrzliny. Nebaví ťa klasické vanilkové, čokoládové a ovocné príchute? Možno ťa upúta maková zmrzlina, zmrzlina s príchuťou syra, alebo cesnaková zmrzlina, ktorá ťa zároveň spoľahlivo uchránia proti upírom. Ale áno, aj také príchute sú vo svete k dostaniu.

Je ti zima? Zatiahni sa ohriať

Nie všetky dni sú naplnené teplom a sprevádzané nebezpečne rýchlo stúpajúcou hladinou ortuti v teplomere. Pokiaľ si hovoríš, že by si uvítala teplejšie dni, vydaj sa do najteplejšieho miesta na zemi do Údolia smrti v USA. Rekordný teploty tu atakuje 57 stupňov Celzia. V Českej republike sme sa zatiaľ dočkali najvyššej nameranej teploty 40,4 stupňov Celzia. A to už je taky poriadne teplo. Pokiaľ si naopak vyznávačkou nižších teplôt. Odporúčame ti k návšteve Antarktídu, ktorá je s teplotou mínus 93,2 stupňov Celzia najchladnejším miestom sveta.

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Začni jar s minimalistickým šatníkom. Koľko kúskov je tak akurát? Začni jar s minimalistickým šatníkom. Koľko kúskov je tak akurát?
Láska má mnoho podôb. Osláv ju na Valentína aj ty Láska má mnoho podôb. Osláv ju na Valentína aj ty
Najkurióznejšie vianočné zvyky naprieč svetom Najkurióznejšie vianočné zvyky naprieč svetom
Aké farby budú letieť na jeseň? Aké farby budú letieť na jeseň?


x