TRENDY

Najslávnejšie kabelka sveta

28.06.2017 REDAKCIE
Autor článku

Najslávnejšie kabelka sveta

Hovorí sa, že kabeliek a topánok nie je nikdy dosť a je to nepochybne pravda. Kabelka je doplnkom každej ženy a niekedy dokáže outfit vyšperkovať lepšie, než diamant. Si milovníčkou kabeliek a zakaždým, keď uvidíš novú kabelku, zrýchli sa ti tep? Máš kabelku ku každému outfitu? Gratulujeme, svet kabeliek tí rozhodne nie je cudzí.

Po stopách histórie kabeliek

Kabelky, ktoré mali veľmi blízko ku vzhľadu súčasných kabeliek, nájdeme už v dobe faraónov. Kabelky mali podobu malých príručnej batožiny s ušami a boli vyrobené, podobne ako dnes, z tvrdej látky alebo kože. Termín kabelka však začal existovať až od druhej polovice devätnásteho storočia. V 19. storočí zažili batožinu a tiež kabelky naozajstnú revolúciu. V tejto dobe bol použitý výraz kabelka, ako ho poznáme a milujeme dnes.

Zoznam sa s birkinkou

Birkinka. Slovo, ktoré je vo svete kabeliek legendou. Máloktorá milovníčky kabeliek si pod týmto slovom naživo nevybaví legendárny kabelku, ktorá uzrela svetlo sveta v roku 1984. Čo stálo za vznikom tejto kabelky? Herečka a speváčka Jane Birkin, ktorá mala šťastie v nešťastí, keď v lietadle upustila svoju kabelku priamo pred generálnym riaditeľom Hermés. Posťažovala si mu, že je nemožné nájsť ideálne kabelku. A tak vznikla. Čierna kožená kabelka, ktorá je celosvetovo známa pod názvom birkinka. A kto by nechcel mať svoju vlastnú birkinku? Nešťastná je však jej cena. Môžeš si ju zaobstarať od 5 800 do zhruba 96 000 euro.

Stojí za to?

Pýtaš sa, prečo je birkinka tak drahá? Kabelka sa vyrába ručne z najkvalitnejšej kože, záleží už len na tebe, či dáš prednosť teľacie, krokodílej, jašteričie alebo napríklad pštrosie. Každá z kabeliek či už vyrobená z akejkoľvek kože a v akejkoľvek farbe, je vybavená kaštieľom a kľúčikom, schovaným v koženom puzdre v tvare zvončeka. Kúpiť si kabelku jednoducho v obchode? Ale kdeže, ešte nedávno si si na tento poklad musela počkať, najdlhšia čakacou lehotou pritom bolo neuveriteľných 6 rokov. Birkinku preslávil slávny seriál Sex v meste aj populárna speváčka Victoria Beckham, ktorá na birkinku nedá dopustiť.

Túžiš po kabelke? Kúp si kabelku Vuch!

Nebudeme popierať, že je birkinka legendárny. Legendou v tvojom šatníku sa však hravo stanú aj kabelky Vuch, ktoré sú moderné a nadčasové. Prečo si neurobiť radosť kabelkou z kolekcie Buddy, Art, alebo Sense? Nezabudni, kabelky sa nikdy nestratí.

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Začni jar s minimalistickým šatníkom. Koľko kúskov je tak akurát? Začni jar s minimalistickým šatníkom. Koľko kúskov je tak akurát?
Láska má mnoho podôb. Osláv ju na Valentína aj ty Láska má mnoho podôb. Osláv ju na Valentína aj ty
Najkurióznejšie vianočné zvyky naprieč svetom Najkurióznejšie vianočné zvyky naprieč svetom
Aké farby budú letieť na jeseň? Aké farby budú letieť na jeseň?


x