TRENDY

Nečakané zahraničné vianočné tradície

20.12.2017 REDAKCIE
Autor článku

Nečakané zahraničné vianočné tradície

S Vianocami je spojená celá rada tradícií. K tým najznámejším patrí zdobenie vianočného stromčeka, očakávaný zlatého prasiatka, bozk pod imelom i rozkrojování jabĺčok. My sa však na chvíľu pozrieme za hranice Českej republiky a priblížime si zaujímavé tradície, ktoré sú typické pre ostatné krajiny.

Pavúky a Vianoce? Áno

Tak úprimne, spojila by si si pavúka s Vianocami? My tiež nie, v Poľsku na to ale majú iný názor. Pavúk je totiž našimi susedmi považovaný za symbol prosperity a za ducha Vianoc. Pavúky a pavučiny sa veľmi často používali ako dekorácia vianočných stromčekov. Podľa legendy sa práve pavučiny stali prikrývkou malého Ježiška a udržiavali ho v teple.

Vianoce na pláži

Poďme zavítať do preslnenej Austrálie, v ktorej sa Vianoce oslavuji priamo na pláži, teploty totiž v decembri často dosahujú až 30 stupňov Celzia. Nie je preto výnimkou, keď na mori zbadáš surfistov oblečené do kostýmov Santa Clausa. A ako vyzerá štedrovečerné menu? Je zložené z ovocných a zeleninových mís i studených osviežujúcich nápojov.

Trinásť vianočných chlapíkov

Premýšľala si niekedy nad tým, ako jeden Santa Claus dokáže rozdať všetky darčeky za jediný večer? Na Islande majú takých chlapíkov rovnú trinásť. A nechýba ani vianočný mačka, ktorá deti zožerie, pokiaľ neboli pracovité. Tak tu by sme vážne stretnúť nechceli ...

Vianoce v KFC

Zatiaľ čo my si Vianoce spájame s pokojom a rodinnou pohodou, v Japonsku to vidia inak a neváhajú Štedrý deň osláviť v spoločnosti prekliato dobrého kurčaťa z KFC. Táto nepríliš dlhá tradícia sa natoľko rozšírila, že si Japonci musia objednávať kurča dlho dopredu.

Vianoce na kolieskových korčuliach

Ako to vyzerá na Vianoce vo Venezuele? Ľudia na Štedrý deň hojne vyrážajú do ulíc a skandujú: "Ježiš sa narodil!". Nevyrážajú však len tak po svojich, ale na kolieskových korčuliach, čo je naozaj zaujímavá podívaná.

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Začni jar s minimalistickým šatníkom. Koľko kúskov je tak akurát? Začni jar s minimalistickým šatníkom. Koľko kúskov je tak akurát?
Láska má mnoho podôb. Osláv ju na Valentína aj ty Láska má mnoho podôb. Osláv ju na Valentína aj ty
Najkurióznejšie vianočné zvyky naprieč svetom Najkurióznejšie vianočné zvyky naprieč svetom
Aké farby budú letieť na jeseň? Aké farby budú letieť na jeseň?


x