MENU
TRENDY

Nerobte si vrásky, oslávte radšej deň lásky!

14.02.2017 REDAKCIE
Autor článku

Nerobte si vrásky, oslávte radšej deň lásky!

Deň svätého Valentína, sviatok, o ktorom sa nedočítate v učebniciach, ale rozhodne o ňom budete počuť. Začiatkom februára sa obchody zahaľujú do romantického šatu v červených a ružových farbách a náznaku dňa oslavy zamilovaných sa nevyhnete, ani keby ste sa o to akokoľvek pokúšali. Z druhej strany, prečo sa ale vyhýbať sviatku, ktorého história má korene už v 1. storočí nášho letopočtu. Ako sa hovorí, láska hory prenáša, ale aby mala dostatočnú silu, musí sa na nej pracovať a práve Valentín je ideálnou príležitosťou, tak ju využite na sto percent.

 Krátke valentínske opakovanie

Mnohí ľudia Valentín vôbec neoslavujú, pretože je stále zafixovaný ako americký sviatok. Je to ale pravda? A podľa koho je vlastne tento sviatok pomenovaný? Aby sme mohli pochopiť históriu sviatku zamilovaných, musíme sa vrátiť o celých 20 storočí späť. Za tradíciou, ktorá dokáže zamilovaným vykúzliť úsmev na tvári stojí kňaz Valentín, ktorý tajne oddával zamilované páry. Muži mali za vlády vládcu Ríma Claudia II. totiž zakázané ženiť sa, cisár sa totižto obával, že by nešli do boja. Valentín vzdoroval a zamilovaných aj napriek tomu oddával, bol ale zatknutý a popravený, a bolo to práve 14. februára. Práve na jeho počesť sa sviatok aj oslavuje.

 

Milujem ťa, I love you, Ich liebe dich, Je t'aime...

Možno namietnete, že máme na vyjadrenie vzájomnej lásky predsa 365 dní v roku. To je nepochybne pravda, ale často na to zabúdame. A čo je lepšie než malý budíček v podobe neprehliadnuteľného sviatku, ktorého je všade plno? Ak neholdujete plyšovým medvedíkom a vankúšikom v tvare srdca, vytvorte si vlastnú valentínsku tradíciu. Určite poznáte príslovie, že láska ide cez žalúdok, ak vás ale ani večera pri sviečkach neláka, stavte na desivý horor, ktorý vás prinúti privinúť sa tesne k svojej milovanej polovičke.

 

Darčeky na telo

Kto by nerád dostával darčeky. Či už to priznáme otvorene alebo nie, asi každého z nás poteší, keď čas od času dostane nejaký darček. A tie na telo sú bezpochyby najlepšie. Predstavte si, ako sa na ruke vašej drahej polovičky budú nádherne vynímať napríklad štýlové hodinky. Hodinky majú navyše veľkú výhodu, dokážu odpočítavať čas, kedy budete opäť spolu.

 

 

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Začni jar s minimalistickým šatníkom. Koľko kúskov je tak akurát? Začni jar s minimalistickým šatníkom. Koľko kúskov je tak akurát?
Láska má mnoho podôb. Osláv ju na Valentína aj ty Láska má mnoho podôb. Osláv ju na Valentína aj ty
Najkurióznejšie vianočné zvyky naprieč svetom Najkurióznejšie vianočné zvyky naprieč svetom
Aké farby budú letieť na jeseň? Aké farby budú letieť na jeseň?


x