TRENDY

Päť tipov ako si ozdobiť domov vlastnými originálnymi výrobkami

12.02.2017 REDAKCIE
Autor článku

Päť tipov ako si ozdobiť domov vlastnými originálnymi výrobkami

Premýšľate ako si zútulniť vlastnú domácnosť, ale nechcete za predražené dizajnové vychytávky vyhadzovať peniaze? Skúste využiť vlastnú tvorivosť a vyrobte si dekorácie podľa vašich predstáv za pár korún. Máme pre vás niekoľko nápadov, ako na to.

 

  1. Papierové dekorácie: quilling, srdiečka, ruže

Len s papierom toho môžete vymyslieť neskutočne veľa. Za vyskúšanie stojí napríklad quilling. Ide o špeciálnu metódu práce s papierom, kedy papierové prúžky stáčate do požadovaných tvarov a vytvárate s nimi rôzne obrazce či predmety. Potrebujete k tomu iba quillingové papierové prúžky, stáčadlo prúžkov pre ich namotávanie, lepidlo, nožnice a šablóny – všetko je dostať v každom väčšom papiernictve.

            Z tvrdého papiera alebo z kartónu od škatúľ je možné vyrobiť závesné srdiečka, ktorá pekne oživia napríklad vašu kuchyňu. A ak sa vám doma povaľujú staré noty, vyrobte si z nich tieto čiernobiele kvietky, ktoré potešia každého hudobného nadšenca.

  1. Vlastné obrazy

Oživte si steny vášho domova svojimi vlastnými obrázkami. Že nie ste práve Picasso? Nedostatok umeleckých vlôh tomu vôbec nebráni. Môžete si napríklad vytlačiť motivačné citáty, na ktoré ste nedávno narazila na internete. Alebo si zarámujte origami, ktoré ste tvorila spolu so svojimi deťmi. Môžete si byť istá, že touto dekoráciou nadchnete každú návštevu. Navyše budete skutočne originálna, len ťažko by ste totiž hľadala niekoho s rovnakými obrazmi.

 

  1. Vence

Kto si myslí, že vence sa hodia len na Vianoce alebo Veľkú noc, pripravuje sa o krásnu ozdobu domácnosti. Vlastný venček si môžete vyrobiť prakticky z čohokoľvek. Stačí si v papiernictve alebo kvetinárstve zakúpiť základný korpus a ozdobiť ho podľa ľubovôle, napríklad usušenými kvietkami či drevenými doplnkami. Venček sa bude pekne vynímať na dverách alebo aj na stene v kuchyni či na chodbe.

  1. Dekorácia z pohárov

Ak sa vám doma povaľujú nevyužité zaváraninové poháre, urobte si z nich úložný priestor. Stačí zjednotiť viečka (v domácich potrebách alebo na internete ich zoženiete s rôznymi vzormi) a máte konečne originálne miesto na uskladnenie vecí ako sú šijacie potreby, šperky alebo korenie. Podobne možno využiť aj staré poháre, ktoré už nepoužívate. Ozdobte ich a urobte z nich netradičný svietnik.

  1. Vlajková reťaz

Premýšľate ako naložiť so starými kúskami oblečenia, uterákov, utierok alebo kuchynských chňapiek? Ušite si z nich vlajkovú reťaz, ktorou môžete ozdobiť kuchyňu a v lete záhradu. Vlajočky sú ideálny spôsob ako váš domov rozveseliť.

 

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Začni jar s minimalistickým šatníkom. Koľko kúskov je tak akurát? Začni jar s minimalistickým šatníkom. Koľko kúskov je tak akurát?
Láska má mnoho podôb. Osláv ju na Valentína aj ty Láska má mnoho podôb. Osláv ju na Valentína aj ty
Najkurióznejšie vianočné zvyky naprieč svetom Najkurióznejšie vianočné zvyky naprieč svetom
Aké farby budú letieť na jeseň? Aké farby budú letieť na jeseň?


x