MENU
TRENDY

Vstávať a cvičiť!

26.05.2017 REDAKCIE
Autor článku

Vstávať a cvičiť!

„Vstávať! Vstávať a cvičiť! Ale prečo? Pretože je ráno! Ale ja mám ešte noc!“ Tiež sa ti niekedy z vyhriatej postele nechce? Ako však naštartuješ svoje telo ráno lepšie, než práve cvičením? Čo ešte na naštartovanie dňa zaberá? Poď sa pozrieť na niekoľko rád, vďaka ktorým vykročíš do nového dňa pravou nohou.

Budíček!

Keď sa ti ráno nechce vstať, vstaň ešte skôr. Že ti to znie ako nezmysel? Ale vôbec nie, 30 minút ráno ti naozaj prospeje. Zistíš, že stihneš viac vecí, ako inokedy. Napríklad si v pokoji pripraviť kráľovské raňajky. Skoršie vstávanie ti tiež umožní dopriať si príjemnú rannú sprchu, ktorá deň naštartuje lepšie, než čokoľvek iné.

Pite vodu, pite pitnú vodu...

O tom, že máme pravidelne a dostatočne piť boli napísané už celé knihy. Zabúdať by si však na pitný režim nemala ani ráno. Osvoj si ranný rituál v podobe pitia teplej citrónovej vody. Tá lepšie, než čokoľvek iné, naštartuje metabolizmus a podporí telo. Teplá citrónová voda čistí celý tráviaci systém a dodáva telu potrebné vitamíny. Nechutí ti citrónová voda? Môžeš si ju upgradovať lyžičkou medu, agávovým sirupom alebo stéviou.

Dobrú chuť!

Nie nadarmo sa hovorí, že raňajky sú základom dňa. Preto by si nemala zabudnúť na raňajky. Tie si vychutnaj pol až hodinu po prebudení. Deň bez poriadnych raňajok? Nábeh na spomalenie metabolizmu.

Ranné cvičeníčko

Rozhodne najlepším spôsobom, ako svoj metabolizmus zrýchliť, je cvičenie. A hovorí sa, že kto raz pričuchne k behaniu, už navždy sa do neho zamiluje. Pokiaľ si pôjdeš ráno zabehať, nastartuješ nielen telo, ale aj psychiku. Po intenzívnom aeróbnom tréningu navyše tvoje telo spáli podstatne viac kalórií, a to aj niekoľko hodín po cvičení.

 

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Zoznám sa s veľkonočnými receptami z iných krajín a skús 2 jednoduché recepty Zoznám sa s veľkonočnými receptami z iných krajín a skús 2 jednoduché recepty
Začni jar s minimalistickým šatníkom. Koľko kúskov je tak akurát? Začni jar s minimalistickým šatníkom. Koľko kúskov je tak akurát?
Láska má mnoho podôb. Osláv ju na Valentína aj ty Láska má mnoho podôb. Osláv ju na Valentína aj ty
Najkurióznejšie vianočné zvyky naprieč svetom Najkurióznejšie vianočné zvyky naprieč svetom