INSPIRACE

Ako si vybrať tú najlepšiu peňaženku?

23.09.2019 REDAKCIE
Autor článku

Už ti zo starej peňaženky vypadávajú mince a ocenila by si nejakú bez dier? Predtým, ako si kúpiš novú dámsku peňaženku, premysli si pár vecí. Budeš ju používať denne, alebo si ju zoberieš len na večierok? Hľadáš elegantný alebo uletený kúsok? Pozri sa na svoju starú peňaženku a ujasni si, čo ti na nej vadilo. Pokojne si všetky mínusy (ale aj plusy) napíš na papier, kde ich uvidíš pekne pokope. Týmto nedostatkom sa tak pri novej peňaženke môžeš vyhnúť a kúpiť si dokonalý kúsok!

Na veľkosti záleží

Prvým a možno aj tým najdôležitejším bodom je veľkosť peňaženky. Od tej sa totiž všetko odvíja. Hľadáš peňaženku, ktorú budeš nosiť každý deň? Takú, ktorá sa vlastne stane tvojim denníkom uchovávajúcim staré účtenky alebo lístky na vlak?

Alebo ti stačí naozaj len malinká peňaženka, kam hodíš pár drobných, kreditku a môžeš vyraziť napríklad na párty? Taká, ktorá perfektne zapadne do malej crossbody kabelky, ktorú nosíš na diskotéku.

Zapínanie na zips alebo patentku?

Pre veľkosť si sa už rozhodla? Potom prichádza ďalší problém a síce zapínanie peňaženky. Vyberieš si jednu priehradku na zips, do ktorej schováš bankovky aj mince? Alebo dávaš prednosť aspoň dvom pekne oddeleným priehradkám - jednej na mince na zips a ďalšej na bankovky a karty na patentku? 

Mať všetko schované pod jedným zipsom môže byť na jednu stranu nadmieru bezpečné, na tú druhú ale trochu nepraktické. Len si predstav, že hľadáš euro do vozíka v supermarkete. Nestačí len siahnuť do priehradky na drobné mince, musíš otvoriť celú peňaženku a hľadať a hľadať. Každý spôsob zapínania má niečo do seba, a tak záleží práve na tvojich preferenciách a vkuse.

 

Koľko kariet máš, toľkokrát si ženou

Kde sú tie časy, kedy peňaženka bola len na peniaze. Dnes tam máš omnoho viacej vecí. Okrem bankoviek a mincí so sebou určite nosíš kreditku, občiansky a kartičku poisťovne.

No a potom sú tu kartičky, ktoré ti urobia radosť v obchode! Zľavové a vernostné karty do drogérie, lekárne alebo do obchodu s oblečením. A nezabudni ani na našu VUCH identifikačnú kartičku pri strate peňaženky. Kam ale všetky karty dať? Predtým, ako si kúpiš novú peňaženku, zváž, koľko kariet ešte používaš, a ktoré už môžeš bez zlého svedomia vyhodiť.

Pokiaľ si sa rozhodla pre menšiu kabelku, do ktorej sa ti tvoja kopa zľavových kartičiek nevlezie, a je to skrátka láska na prvý pohľad, nevešaj hlavu! Práve k tomuto účelu tu je malá dámska peňaženka na karty, do ktorej všetky zľavové kamarátky a pokojne aj doklady uložíš a máš ich pekne pokope.

 

Kombinuj a vynikni!

Tu je síce na poslednom mieste, ale má stále veľmi dôležitú úlohu - dizajn peňaženky! Nezabudni, že dámska peňaženka VUCH je módnym doplnkom, ktorý o tebe niečo vypovedá. Vyber si motív peňaženky podľa svojej povahy. Si skôr elegantná? Alebo hravá a poriadne uletená? V širokom výbere VUCH peňaženiek si vyberieš takú, ktorá k tebe sadne najlepšie.

Všetky naše peňaženky navrhujeme s láskou a citom, a navyše myslíme pár krokov dopredu. A preto môžeš kombinovať peňaženky v našimi dámskymi kabelkami a ukázať tak všetkým okolo, že vieš, ako vyzerá poriadne vyladený outfit!

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

VUCH radí: Ako si vybrať príručnú batožinu do lietadla VUCH radí: Ako si vybrať príručnú batožinu do lietadla
Deň matiek sa blíži: Nezabudni na svú superžienu Deň matiek sa blíži: Nezabudni na svú superžienu
Fotenie noviniek v centre Prahy s Vuchlady 2023 Fotenie noviniek v centre Prahy s Vuchlady 2023
Vuch na ples: S Vuškou do gala Vuch na ples: S Vuškou do gala


Zvoľte svoju krajinu