INSPIRACE

Listová kabelka je tá najmenšia kabelka, ktorá robí najväčší dojem

02.05.2023 REDAKCIE
Autor článku

Či už sa chystáš na ples, svadbu, do divadla alebo na odovzdávanie Oscarov, je jasné, že sa blíži akcia, na ktorej budeš len žiariť. Samozrejmosťou je vybrať si tie správne šaty, aby nedošlo k faux paux. Ale nepodceň ani výber doplnkov a listovej kabelky. Mala by ladiť ako farbou a materiálom, tak veľkosťou. Skrátka a dobre, výber listovej kabelky nie je dobré brať na ľahkú váhu. Máme tu pre teba niekoľko tipov, ako si vybrať tú najmenšiu kabelku, ktorá urobí najväčší dojem.

 Čo je to listová kabelka a ako ju správne nosiť?

Ide naozaj len a iba o malú kabelku do ruky. Listové kabelky sú veľkou výzvou pre každého návrhára. Všetci si lámu hlavu, ako na tak malý priestor vložiť toľko elegancie, ale aj tak zaujať a pri tom nebyť príliš výstrední.

Listovú kabelku môžeš nosiť hneď tromi spôsobmi, záleží na jej veľkosti, a teda aj udalosti, na ktorú si svoju kabelku zoberieš. Najväčšou klasikou je držať ju v ruke. To platí predovšetkým u malých listových kabeliek, ktoré si zoberieš na tie najviac spoločenské akcie. Druhá možnosť je nosenie medzi pažou a lakťom. Posledná, tretia možnosť je kabelka s remienkom na ruku. 

Nevieš si dať rady, akú listovú kabelku vybrať pre akú príležitosť? Radi ti poradíme

Už dávno neplatí, že listová kabelka má tvar obálky. Je veľké množstvo tvarov, farieb a materiálov. A dokonca je pre nejaké situácie prijateľné, vziať si namiesto listovej kabelky aj veľkú peňaženku. Ako teda postupovať pri výbere? Na ples alebo svadbu odporúčame voliť menšie kabelky, ktoré budeš mať po celú dobu akcie v ruke. Na business večeru, kedy na sebe budeš mať košeľu a puzdrovú sukňu, sa nemusíš báť siahnuť po väčšej kabelke s výrazným dizajnom alebo nevšedným materiálom. Takú kabelku si môžeš dať do podpazušia a mať voľné ruky.

Tvar a veľkosť máš, ale aká je tá správna farba listovej kabelky?

Rovnako ako pri veľkosti, farbu svojej kabelky volíš podľa príležitosti a podľa outfitu, ku ktorému ju budeš nosiť. Pokiaľ máš tmavé jednofarebné šaty, môžeš siahnuť aj po výraznejšej kabelke, napríklad aj v striebornej alebo zlatej farbe. Naopak k výrazným modelom, ako sú červené alebo zelené šaty je vhodné vybrať kabelku v neutrálnej farbe, ako sú béžová, sivá alebo čierna. Stále je ale dôležité myslieť na to, že ide o doplnok. Nemala by tak prebíjať a kradnúť pozornosť tvojmu outfitu (a samozrejme hlavne tebe, pretože si kráľovnou večera).

Pokiaľ si chceš kúpiť listovú kabelku, ktorú vynosíš takmer ku všetkému a na všetky udalosti, odporúčame siahnuť po tej menšej, ktorá nebude mať výrazný tvar ani materiál a bude ideálne all black. To je stávka na istotu, ktorá ťa nikdy nesklame a vždy sa bude hodiť k tvojmu vyladenému outfitu.

 

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

VUCH radí: Ako si vybrať príručnú batožinu do lietadla VUCH radí: Ako si vybrať príručnú batožinu do lietadla
Deň matiek sa blíži: Nezabudni na svú superžienu Deň matiek sa blíži: Nezabudni na svú superžienu
Fotenie noviniek v centre Prahy s Vuchlady 2023 Fotenie noviniek v centre Prahy s Vuchlady 2023
Vuch na ples: S Vuškou do gala Vuch na ples: S Vuškou do gala


Zvoľte svoju krajinu