INSPIRACE

MDŽ? Klinčeky sú fuč, tento rok sa dáva Vuch!

08.03.2017 REDAKCIE
Autor článku

MDŽ? Klinčeky sú fuč, tento rok sa dáva Vuch!

Medzinárodný deň žien, skrátene MDŽ, sa blíži nezadržateľným tempom. Každoročne pripadá na 8. marca, a tak nám pomaly klope na dvere. Vedela si, že sa história tohto sviatku neviaže s československým socialistickým režimom, ale jedná sa o medzinárodne uznávaný deň, ktorý súvisí s rokom 1908, mestom New York a partiou statočných žien, ktoré sa rozhodli brániť svoje práva?

 Ako to s tým sviatkom vlastne bolo?

Aby si pochopila, prečo na MDŽ nezanevrieť, mali by sme sa pozrieť pod jeho pomyselnú pokrievku. Začneme tým, že skočíme o viac ako 100 rokov späť, do roku 1908, kedy sa konal štrajk krajčírok v New Yorku, ženy bojovali za zvýšenie miezd, skrátenie pracovného času a za volebné, politické a hospodárske práva.

 Krajčírky v akcii

A pretože krajčírky ozbrojené ihlami a špendlíkmi neradno podceňovať, začal sa na ich počesť sláviť známy Medzinárodný deň žien... Lekcia histórie je na konci, ale možno sme vám práve do hlavy nasadili chrobáka ohľadom významu dňa, ktorý je u nás spájaný s nepopulárnym červeným klinčekom.

 Sláviť alebo nesláviť?

Dôvodov, prečo sláviť MDŽ je hneď niekoľko, ale ten hlavný je natoľko zásadný, že by si nás mala rozhodne vziať za slovo. Je to ďalší deň v roku, kedy môžeme potešiť svoje babičky, kamarátky, mamičky, tety, sestry, sesternice, alebo napríklad švagriné, darčekom. Je to deň, vďaka ktorému môžeme ženám vykúzliť úsmev na tvári. A to už stojí za to, nemyslíš?

 Klinček? Ale huš! Tento rok tak akurát Vuch

Hneď na úvod ti musíme vysvetliť, že proti klinčekom nič nemáme. Teda skoro nič... Ale úprimne, lepšie ako darček, ktorý bude odkazovať na minulosť, je niečo pekné, originálne, štýlové a naviac praktické. Napadá ti niečo? Nám áno!

 Od peňaženiek cez hodinky po parádny šperk

Máme pre teba taký malý test. Vieš, čo ženám urobí najväčšiu radosť? Veci, ktorých nie je nikdy dosť. A k tým nepochybne doplnky patria. Záleží už len na tebe, čo žene, ktorú máš rada vyberieš.  Hodinky bude mať vždy po ruke aj na ruke, peňaženku bude využívať na ten najzábavnejší účel (hurá na nákupy),  šperky rozžiaria jej osobnosť. A kabelka? Tak k tej už ani nemáme čo dodať, ktorú ženu by nepotešila. Neboj, ani na teba sme nezabudli? Čo tak si na MDŽ nadeliť darček sama?

 

 

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Vuch na ples: S Vuškou do gala Vuch na ples: S Vuškou do gala
Daj si pauzu a vydaj sa s Vuškou za zimnou rozprávkou Daj si pauzu a vydaj sa s Vuškou za zimnou rozprávkou
Fotenie ako zo sna: Ako sme fotili leto v apríli Fotenie ako zo sna: Ako sme fotili leto v apríli
Vuch travel: Aký batoh je ideálny parťák do lietadla? Vuch travel: Aký batoh je ideálny parťák do lietadla?


Zvoľte svoju krajinu