INSPIRACE

Ako vybrať cestovnú tašku: vyraz na výlet a vyvetraj svoju Vušku

04.11.2022 REDAKCIE
Autor článku

Jeseň so sebou prináša niekoľko sviatočných dní, ktoré sú perfektnou príležitosťou na predĺžený víkend v prírode alebo aj výlet do zahraničia. My Ti poradíme, ako vybrať cestovnú tašku na krátke aj dlhšie výlety. Aká Vuška bude tým najlepším parťákom na let lietadlom, akú farbu a materiál zvoliť, aby Ti vydržala naveky? To a omnoho viac sa o cestovných taškách dozvieš v tomto článku.  

Akú veľkú cestovnú tašku vybrať?

Poznáme to všetci. Naplánuješ si výlet alebo dovolenku, všetko je zariadené a ostáva už len jediné. Adekvátne sa pobaliť. A to je práve častým kameňom úrazu. Nechceš si toho zabaliť málo, aby ti nič nechýbalo pri každej udalosti. Na druhú stranu, málokto z nás vlastní Hermioninu bezodnú tašku, do ktorej by sa vošlo úplne všetko. Blízko k nej má štýlová dámska cestovná taška cez rameno Rimora, ktorá je ideálnou voľbou na dlhšie cesty a predĺžené výlety do prírody. 

Pokiaľ zase vyrážaš na viacdenný business trip a je potrebné, aby si náležite reprezentovala, prevetraj našu elegantnú novinku Manner! Ďalšou taškou, ktorú ti odporúčame je dámska malá cestovná taška Jessie. A čím je táto taška výnimočná, pýtaš sa? Môžeš ju jednoducho pripnúť na kočík, takže je pre výlety s bábätkom ako stvorená. Zároveň si ju zamilujú budúce maminky pri balení všetkých vecí do pôrodnice. 

Vuch ti ponúka najrôznejšie cestovné tašky na každú príležitosť

Ako na cesty za hranice?

A čo keď si chceš tašku vziať do lietadla? Nie je problém! Väčšinou si môžeš na palubu lietadla vziať príručnú tašku a carry-on kufor, pokiaľ to máš zaplatené v rámci letenky. Taška je ideálnou voľbou na letisko. Ľahko a rýchlo v nej nájdeš to, čo práve potrebuješ. A to sa hodí, keď musíš na letisku niekoľkokrát po sebe ukazovať pas a palubnú vstupenku. Parametre oboch batožín závisia čisto na špecifikáciách aerolinky, ale bežne je maximálna veľkosť príručnej batožiny daná tak, aby sa ti v pohode vošla pod sedadlo pred tebou.

Stav na kvalitné materiály

Materiál je tiež dôležitým atribútom pri výbere cestovnej tašky. Ide totiž o produkt, ktorý chceme mať čo možno najdlhšie, takže musí byť dosť pevný a odolný voči rôznemu poškodeniu. 

Záleží určite na tom, kam cestuješ. Luxusnejšie materiály vytiahni skôr do hotela ako na punkový výlet do prírody alebo pod stan. Tam stačí vytiahnuť syntetické látky, ako je polyester alebo polyuretán, ktoré sa lepšie prispôsobia akejkoľvek aktivite a ľahšie ich očistíš.

Farbu tašky zvoľ podľa tvojej osobnosti a tvojich obľúbených farieb. Avšak nepísaným pravidlom je, že na pracovnú cestu je vhodnejšie zvoliť elegantné kúsky v jednoduchých neutrálnych farbách a na športových akciách či odpočinkových víkendoch sa zase môžeš vyblázniť viacfarebnými variantmi a vzormi. Výhodou je, že sa ti len tak nezašpinia a ešte ti pridajú na štýle.

Ako správne vybrať cestovnú tašku?

Baliť musíš efektívne

Tašku už vybranú máš, teraz prichádza na rad samotné balenie. Ako do tašky poskladať všetko, aby sa oblečenie nepokrčilo? Na začiatku určite vyhodnoť, čo naozaj potrebuješ a vyvaruj sa tak tomu, aby si si so sebou omylom nezabalil/a dva rovnaké svetre, alebo niečo, čo ti po dobu výletu zostane ležať v kufri. Najskôr zabaľ na dno tašky všetko ťažké alebo veľké, ako sú topánky, svetre alebo nohavice. Na to už môžeš skladať tričká, košele, spodnú bielizeň a ľahšie oblečenie. Pokiaľ so sebou vezieš niečo krehké, tak to zabaľ napríklad do uteráka alebo mikiny. 

Skvelými pomocníkmi na balenie sú aj cestovné organizéry, ktoré sú dosť skladné a pomôžu ti využiť miesto tašky naplno. Tými môžu byť aj topánky, do ktorých môžeš napchať menšie kusy oblečenia, a tak využiť voľný priestor. Ďalším tipom je rolovať oblečenie do roliek. Nielen, že sa Ti vďaka tomu vojde do tašky viac vecí, ale ani sa ti oblečenie nepokrčí. A to predsa všetci chceme!

Tak vyraz na výlet a vezmi svoju Vušku so sebou. Ver, že bude tým najlepším parťákom na každom dobrodružstve!

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

VUCH radí: Ako si vybrať príručnú batožinu do lietadla VUCH radí: Ako si vybrať príručnú batožinu do lietadla
Deň matiek sa blíži: Nezabudni na svú superžienu Deň matiek sa blíži: Nezabudni na svú superžienu
Fotenie noviniek v centre Prahy s Vuchlady 2023 Fotenie noviniek v centre Prahy s Vuchlady 2023
Vuch na ples: S Vuškou do gala Vuch na ples: S Vuškou do gala


Zvoľte svoju krajinu