INSPIRACE

Ako správne nosiť hodinky?

07.01.2020 REDAKCIE
Autor článku

Hodinky nie sú len praktickým ukazovateľom času, vďaka ktorému nemusíš z kabelky stále vyťahovať mobil. Hodinky sú módnym doplnkom, ktorý podtrhne tvoj štýl. Vieš ale, ako ich správne nosiť?

Na akej ruke nosiť hodinky?

Aj keď sa určite stretneš s hodinkami na ľavej aj pravej ruke, väčšina ľudí si remienok hodiniek zapína práve na ľavačku. Nie je to len spoločenský zvyk, táto tradícia má praktický dôvod. Populáciu tvorí asi 90 % pravákov a tým sa skrátka pravou rukou nasadzujú hodinky na tú ľavú ľahšie. Aj preto sa hodinky vyrábajú s korunkou, pomocou ktorej nastavuješ čas, najčastejšie na pravej strane. Každý pravák si tak ľahšie zmení čas na hodinkách, aj keď ich má na ruke.

Neveríš? Pokiaľ si praváčka, schválne si vyskúšaj zmeniť čas na hodinkách na pravej ruke.

Koliesko pri trojke nebolo vždy

Ešte v minulom storočí sa často vyrábali hodinky s korunkou pri čísle deväť. Počas vojny si ale vojaci obľúbili hodinky práve na ľavej ruke a korunka pri trojke sa stala praktickejšou.

Nosiť hodinky na ľavej ruke ale nie je žiadne pravidlo, ktoré nemôžeš porušiť. Pokiaľ je ti nosenie na pravej pohodlnejšie, pri nastavovaní času si jednoducho hodinky daj dole a potom ich znova nasaď na pravačku.

Nech remienok hodiniek netlačí a nekĺže

Aj dĺžka remienka hodiniek urobí veľa. Vyber si taký, ktorý bez problému zapneš na zápästie. Ruka musí byť v pohodlí a remienok by mal mať rezervu. Podľa toho, ako veľmi remienok utiahneš, ovplyvníš aj vzdialenosť hodiniek od zápästia. Hlavné je síce pohodlie, ale skús sa riadiť pravidlom, že ženy by mali mať hodinky čo najďalej od zápästia a muži naopak čo najbližšie.

Padnúce hodinky musia sedieť aj k oblečeniu

Našla si hodinky, ktoré ti perfektne sadnú? Nezabudni, že ich štýl by mal ladiť aj so zvyškom tvojho oblečenia a predovšetkým s akciou, kam vyrážaš. Veselé farebné hodinky s bodkami ti možno zlepšia náladu, nie sú ale tým pravým na spoločenskú udalosť ako je ples alebo firemná párty.

A čo hodinky ciferníkom dole?

Niektorým ľuďom vyhovuje, keď ciferník hodiniek smeruje k telu. Možno je to pre nich pohodlnejšie, možno sa chcú odlíšiť, možno tak chcú hodinky ochrániť pred nárazom. Rozhodne na tom ale nie je nič zlé.

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

VUCH radí: Ako si vybrať príručnú batožinu do lietadla VUCH radí: Ako si vybrať príručnú batožinu do lietadla
Deň matiek sa blíži: Nezabudni na svú superžienu Deň matiek sa blíži: Nezabudni na svú superžienu
Fotenie noviniek v centre Prahy s Vuchlady 2023 Fotenie noviniek v centre Prahy s Vuchlady 2023
Vuch na ples: S Vuškou do gala Vuch na ples: S Vuškou do gala


Zvoľte svoju krajinu