INSPIRACE

VUCH radí: Ako si vybrať príručnú batožinu do lietadla

20.05.2024 REDAKCIE
Autor článku

Dvakrát meraj, raz rež nie je pri tejto téme žiadnou výnimkou. Nikto z nás nechce platiť nemalé pokuty za prekročenie limitov príručnej batožiny. Ale aké vlastne tie limity sú?

S príručnou batožinou cestuje skoro každý z nás. Či už ide len o nejakú crossbody kabelku alebo batoh, vždy sa oplatí myslieť na povolené rozmery. Každý dopravca má svoje určené limity, ktoré cestujúci nesmú prekročiť, inak ho pokuta neminie.

Veľké cestovné batohy

Aj pár cm hrá svoju rolu

Nechceš sa ťahať s kufrom, a preto sa rozhodneš vycestovať len s veľkým batohom na chrbte? Tu nájdeš zoznam najčastejšie hľadaných spoločností a ich rozmerov:

  • Ryanair – 40 × 25 × 20 cm
  • ČSA / Smart Wings – 55 × 45 × 25 cm
  • Lufthansa – 55 × 40 × 23 cm + osobná taška
  • Air France / KLM – 55 × 35 × 25 cm + osobná taška

So spoločnosťou Smart Wings môže letieť aj náš najväčší batoh Elion, ktorý rozmery bohato spĺňa. Lufthansa aj Air France Ti ponúknu miesto pre Siriusa. U Ryanair už sa musí počítať s menším miestom, takže Ti tu môže robiť spoločnosť napríklad Noel.

Niektoré spoločnosti ponúkajú možnosť mať nielen príručnú batožinu, ale aj tzv. osobnú tašku. Tu sa rozmer pohybuje okolo 35 × 20 × 20 cm. Takže ideálnou voľbou je napríklad kabelka Fossy Mini.

S batohom (nielen) na chrbte

Niet nad to, mať všetko pod kontrolou. A to doslova. Taký batoh Livine má na chrbte špeciálnu gumu, ktorú len navlečieš na madlo kufra a ideš. A rozhodne nie je jediný. Tu sa môžeš pozrieť na všetky batohy, ktoré túto vychytávku majú.

Nech sa rozhodneš akokoľvek, vždy mysli na to, že menej je niekedy viac. Batohy nie sú nafukovacie, a preto je dobré myslieť aj na tieto povolené rozmery. Tak prajeme šťastný let!

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Deň matiek sa blíži: Nezabudni na svú superžienu Deň matiek sa blíži: Nezabudni na svú superžienu
Fotenie noviniek v centre Prahy s Vuchlady 2023 Fotenie noviniek v centre Prahy s Vuchlady 2023
Vuch na ples: S Vuškou do gala Vuch na ples: S Vuškou do gala


Zvoľte svoju krajinu