TVŮJ PŘÍBĚH

Rozhovor s tvárou VUCH: Zoznám sa s Barčou a jej kanálom Barušminky

01.05.2020 REDAKCIE
Autor článku

Zaujíma ťa, ako je možné stať sa známou YouTuberkou a ako vyzerá každodenný život Báry Kubíčkovej, ktorá sa do povedomia ľudí dostala vďaka svojmu kanálu na YouTube s názvom Barušminky a ktorá má v súčasnosti viac ako 24 tisíc odberateľov? Prečítaj si rozhovor a nahliadni pod pokrievku sveta Báry, ktorá je okrem iného tvárou noviniek značky VUCH.


Ahoj Báro, na úvod by som sa ťa rada opýtala, ako si sa k natáčaniu videí vôbec dostala?

Začala som natáčať pred piatimi rokmi potom, čo som si založila písaný blog a zistila som, že slovami myšlienky vyjadrím lepšie ako písmenami. Natočila som prvé video, bolo o nejakom kozmetickom rade L´Oréal, nahrala ho na YouTube, a potom už to šlo.

Ako vyzerá tvoja každodenná rutina?

Ak myslíš natáčanie, tak žiadnu každodennú rutinu nemám. Natáčam len občas, keď mám čas a náladu, pretože bez toho vlogy, ktoré v súčasnej dobe natáčam, robiť nejdú.
Ale inak? Ráno kafe, prečítanie mailov, chvíľku práca na PC a teraz, v dobe karanténovej, trávim skoro všetok čas so synom.

Čo ťa na natáčaní videí baví zo všetkého najviac?

Asi tá spätná väzba od sledujúcich. Mnohé z nich ma sledujú už roky a stali sa z nás také virtuálne známe či dokonca kamarátky.

Súčasťou práce YouTubera sú nielen pozitívne komentáre, ale tiež tie negatívne. Ako sa s nimi vyrovnávaš?

Nejako ich neriešim, pred x rokmi som kvôli dvom „dámam“, ktoré ma celkom urazili, aj plakala, ale teraz sa už dlho nič také /ťuk, ťuk/ nestalo a zásadné je pre mňa to, čo mi povedia moji blízki, nie niekto, kto je schovaný za rúškom anonymity internetu. Aj keď v tomto slovnom spojení to rúško znie celkom vtipne, že ?

Dnes rozhodne toto slovné spojenie dostáva úplne iný rozmer. Vzhľadom k aktuálnej situácii sa ťa preto opýtam ešte na jednu otázku. Máš nejaký tip, ako by sa mali dievčatá starať o svoju pleť, ktorej teraz dáva nosenie rúšok poriadne zabrať?

Ideálne je pod rúškom nenosiť make-up a vždy, keď človek príde z vonku, pleť vyčistiť. Ale sama to tiež nie vždy robím. Môžeme sa ale upokojovať tým, že s tými vyrážkami nie sme samy. 

V dnešnej dobe mnoho dievčat sníva o práci YouTuberky, myslíš si, že je na internete ešte priestor pre nové tváre?

Priestoru je na internete dosť, ale nie som si istá, či je na YouTube záujem. Celkovo sa sleduje viac Instagram, je tam všetko rýchlejšie, instantnejšie, ja sama tiež YT veľmi nepozerám, sledujem len pár mojich kamarátok a to ani nie pravidelne, nemám na to čas. Pokiaľ ale niekto vymyslí novú, zaujímavú tému alebo nejaký super štýl videí, nie je dôvod, prečo by neprerazil.

Čo by si odporučila dievčatám, ktoré chcú tiež skúsiť natáčať videá?

Jednoducho nech to skúsia, pretože keď to neskúsia, tak nezistia, či im to ide a či by ich to vo výsledku vôbec bavilo.

Okrem predstavenia kozmetických produktov natáčaš tiež videožurnály pre VUCH. Ako si sa k tejto práci dostala? Baví ťa?

K Vuch som sa dostala cez moju bývalú kolegyňu Martičku z Vivantisu, kde som pár rokov pracovala v marketingu. A jasné, že ma baví, akú ženskú by nebavili kabelky . A navyše sú vo Vuch super ľudia.

Ďakujem za rozhovor a prajem veľa úspechov a spokojných sledujúcich aj do budúcnosti.

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Marie Renčová Kružíková: Spolupráca s Vuch? Jedným slovom srdcová Marie Renčová Kružíková: Spolupráca s Vuch? Jedným slovom srdcová
Throwback to Vuch Lady 2020. Jak vzpomíná na soutěž Michaela Pavlátová? Throwback to Vuch Lady 2020. Jak vzpomíná na soutěž Michaela Pavlátová?
Už znáš naší novou Vuch lady? Seznam se s Míšou! Už znáš naší novou Vuch lady? Seznam se s Míšou!


Zvoľte svoju krajinu