LIFESTYLE

Osviežujúci uhorkový drink

08.08.2017 REDAKCIE
Autor článku

Osviežujúci uhorkový drink

Leto priamo volá po hodinách strávených pri bazéne. Počas opaľovania a vychutnávanie si slnečných lúčov iste oceníš osviežujúci letný uhorkový drink. Vynikajúci uhorkový nápoj pozdvihne každú párty pri bazéne na vyššiu úroveň. Navyše recept na jeho prípravu je veľmi jednoduchý.

Uhorky na oči aj na pitie

Uhorky pri bazéne môžeš využiť hneď niekoľkokrát. Kolieska uhorky na očiach vypínajú pleť a uhorková šťava je skvelou náhradou za pleťovú vodu. A keď už som pri vode, práve z uhoriek sa dá urobiť tiež výborný, svieži letný drink. A v neposlednom rade z uhoriek hravo pripravíš vynikajúce zeleninový šalát, jednoducho 3 v 1.

Uhorkový sirup

Uhorkový sirup je základom vynikajúceho letného drinku a jeho príprava je veľmi jednoduchá.

Budeš potrebovať:

• 2 kg poľné uhorky

• 1 kg citróna

• 1 kg cukru

• 10 g kyseliny citrónovej

Postup:

Najskôr uhorky nastrúhajte a nastrúhanou hmotu prelej cez plátno. Do vzniknutej šťavy pridaj cukor, citróny a kyselinu citrónovú. Vďaka kyseline citrónovej tí sirup dlhšie vydrží. Zmes horúce, ale nevar a tepla nalej do čistých fliaš.

Osviežujúci uhorkový drink

• Uhorkový sirup

• Nesladená perlivá voda

• Plátky uhorky

• Kocky ľadu

Vo chvíli, keď máš pripravený uhorkový sirup, môžeš začať s prípravou uhorkového drinku. Podľa chuti nalej do pohára uhorkový sirup, zalej nesladenú perlivú vodou, pridaj kocky ľadu, niekoľko plátkov uhorky a osviežujúci letný pitie je na svete. Na zdravie!

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Predsavzatie pre rok 2023: rozmaznávaj svoju peňaženku aj planétu Predsavzatie pre rok 2023: rozmaznávaj svoju peňaženku aj planétu
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!
Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo! Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo!
Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků


Zvoľte svoju krajinu