LIFESTYLE

Zimné trio: Nachladnutie, nádcha, kašeľ. Ako s nimi zatočiť?

05.01.2018 REDAKCIE
Autor článku

Zimné trio: Nachladnutie, nádcha, kašeľ. Ako s nimi zatočiť?

Zima je spojená s obľúbenými zimnými radovánkami. Tie ale ľahko dokáže prekaziť nádcha, kašeľ a prechladnutie. Nenápadné choroby, ktoré zimu poriadne znepríjemní. Nechce sa ti ale hneď bežať do lekárne a vsázíš radšej na osvedčené babské rady? Uži si zimu plnými dúškami vďaka našim tipom, ktoré s chorobami zatočí skôr, než povieš švec!

CIB ... CIB ... cibuľový čaj

Potrebuješ uvoľniť dýchanie a zlepšiť odkašliavanie? Prečo nevyužiť to, čo máš doma? Vystačíš si s cibuľou, medom a mliekom. Pokrájajte dve cibule, zalej je pollitrom vody a priveď do varu, na miernom plameni cibule povarte približne 15 minút. Vývar z nich zmiešaj s medom a mliekom a pi tento "elixír života" trikrát denne. Veľmi rýchlo sa budeš zase cítiť zdravá ako rybička.

A zase tá cibuľa

Odpoveďou na to, ako zatočiť s nádchou je opäť cibule, tá je jednoducho všeliekom. Nádchu ľahko vyléčíš, keď k posteli postavíš tanier s čerstvo nakrájanou cibuľou. Počas noci tí éterické oleje prečistí nos. Využiť môžeš tiež vylúhovaní cibuľovú šťavu, ktorú je možné po lyžičkách pridávať do čaju.

Zázrak menom zázvorový čaj

Už si počula o skvelých liečebných účinkoch zázvorového čaju? Vieš, že si ho môžeš pripraviť sama doma? Navyše je to veľmi jednoduché, niekoľko plátkov olúpaného zázvoru zaleješ horúcou vodou. Po chvíli môžeš vodu s vylúhovaným zázvorom začať popíjať, lepšie chutí ochutený citrónom aj medom, ktorý má tiež skvelé liečivé účinky.

Sláva vlašským orechom!

Trápi ťa suchý dráždivý kašeľ? A ostali tí z Vianoc vlašské orechy? Potom máš vyhrané. Vyloupej 12 vlašských orechov, namoč ich do pol litra vody a nechaj ich lúhovať 4 hodiny. Potom ich polhodiny povarí a výsledný vývar pi dochutený medom.

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Predsavzatie pre rok 2023: rozmaznávaj svoju peňaženku aj planétu Predsavzatie pre rok 2023: rozmaznávaj svoju peňaženku aj planétu
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!
Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo! Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo!
Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků


Zvoľte svoju krajinu