LIFESTYLE

Ako byť trendy a neminúť tisíce? Radí módna blogerka Lenka alias The Stylemon

19.09.2019 REDAKCIE
Autor článku

Oblečenie je hra, ktorá je síce našou bežnou každodennou rutinou, ale nášmu okoliu o nás môže prezradiť veľa. Móda sa stala drahou záľubou, a tak zo všetkých tých trendov, ktoré vidíme v obchodoch, sa nám ľahko zatočí hlava a naša peňaženka ticho zaplače. Som módna blogerka Lenka alias The Stylemon a prezradím ti pár tipov, ako vyzerať štýlovo a pritom veľa neminúť!

Materiál základom všetkého

Určite ti v šatníku visí aspoň jeden kúsok, ktorý nenosíš, pretože ti jeho materiál nesadol. Veď kto by sa cítil príjemne v umelom polyesterovom tope počas celého dňa? Namiesto toho v obchode siahni po kvalitnej bavlne alebo napríklad po denime, pretože to z módy nikde nevyjde.

Čo takto sekáč?

Pokiaľ si ešte nikdy nevkročila do second handu, musíš to napraviť! Nájdeš tam totiž úžasné kúsky za pár korún. Odporúčam so sebou pribaliť na cestu dávku trpezlivosti a priateľku, s ktorou budeš môcť svoje nadšenie počas „hrabania“ zdieľať!

Vhodné doplnky 

Ani obyčajné rifle a biele tričko nemusia stále vyzerať rovnako, pokiaľ k nim vždy zvolíš iné doplnky. Práve oni totiž outfit skvele doplnia a dovedú ho k dokonalosti.

Hotovosť alebo platobná karta?

Odpoveď každého z nás sa na túto otázku môže líšiť. Osobne odporúčam nosiť hotovosť a kartu používať minimálne. Pokiaľ reálne uvidíš odchádzať tvoje peniaze, či už to bude pri kúpe second handového svetra alebo novej kabelky, míňanie si uvedomíš omnoho intenzívnejšie. Povedzme si úprimne, pípnutie karty je veľmi nevinné.

Druhá šanca pre všetko

Pokiaľ sa ti nejaké oblečenie prestalo páčiť, nie je nutné ho nahradzovať hneď novým. Gombíky a zips sa dajú vymeniť, látka ofarbiť, strih upraviť. Nie je nič, čo by si sa sama nenaučila. Pokiaľ sa na tvojom obľúbenom kúsku objaví fľak alebo diera, nie je to žiadna tragédia. Použi štýlovú nášivku a nový model je na svete!

Výpredaj? Dôveruj, preveruj

Nie je nič krajšieho, ako keď zahliadneš svoj dlho obdivovaný top s visačkou značiacou výpredaj. Praktiky obchodníkov sú však veľmi premyslené, a preto si dávaj veľký pozor! Obchodníci mnohokrát pred výpredajom čiastky umelo navýšia, takže výsledná cena v zľave je vlastne klasická cena, ale s nápisom "30% zľava" to znie omnoho lákavejšie.

Nie je trendy ako trendy

V dnešnej dobe nám módny priemysel udáva veľké množstvo módnych trendov. Pravdou je to, že módne trendy prichádzajú a po sezóne odchádzajú a akonáhle sa prestanú objavovať v našich obľúbených časopisoch a magazínoch, pravdepodobne sa prestanú páčiť aj tebe! Peniaze určite ušetríš, keď siahneš skôr po nadčasových kúskoch.
Kedy z módy vyšla napríklad stará dobrá dámska crossbody kabelka?

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Predsavzatie pre rok 2023: rozmaznávaj svoju peňaženku aj planétu Predsavzatie pre rok 2023: rozmaznávaj svoju peňaženku aj planétu
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!
Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo! Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo!
Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků


Zvoľte svoju krajinu