LIFESTYLE

Ako zahnať zimnú únavu?

15.01.2018 REDAKCIE
Autor článku

Ako zahnať zimnú únavu?

Závidíš medveďom ich zimný spánok a zo všetkého najradšej by si sa zavŕtala do perín a prebudila sa až na jar? Ak ťa zmáha zimné únava, iste ti prídu vhod naše rady, ktoré síce jar neprilákajú, zato ale pomôžu tvojmu telu lepšie sa vysporiadať so zimnou únavou. Buď plná energie aj v zime!

Studená voda ťa nabudí

Blahodárne účinky studenej sprchy sú nesporné. Striedanie teplej a studenej vody sprchy lepšie ako čokoľvek iné naštartuje tvoj organizmus a dodá tí urobený vodopád energie do nového dňa. Čo začať so studenou sprchou treba dnes?

Zobuďte sa s prvými slnečnými lúčmi

Ak skôr sa zatiahnutými závesmi, mala by si vedieť, že podľa odborníkov je najlepšie vstávať spoločne s denným svetlom. Takže ak tvoja izba pripomína skôr temný brloh, rozžiar ho každé ráno ranným slnkom. Sama uvidíš, že budeš vstávať oveľa lepšie.

Vsaď na kvety

Hovorí sa, že žena, ktorá je obklopená kvetmi, kvitne. To je nepochybne pravda, pravdou ale zostáva aj to, že rastliny skvele detoxikujú a obnovujú zatuchnutý vzduch v miestnosti. Nielen že sa s kvetinami budeš cítiť radostnejší pri pohľade na ne, ale tiež viac svieži a menej unavená.

Voda, voda a zase tá voda

Že už si o tom, ako je dôležité piť vodu, počula najmenej tisíckrát? Tak my ti to pripomenieme ešte raz. Prečo voda súvisí s únavou? Vo chvíli, keď hydratácia poklesne o obyčajné dve percentá, energie sa zníži o dvadsať percent. Nezabudni mať preto fľašu s vodou vždy pri sebe.

Zaspievaj si!

Už si počula o tom, že spev bojuje proti únave? Že nie? Zaspievaj si z plného hrdla a sama zistíš, že pocítiš nečakaný príval energie. Je to vedecky dokázan

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Predsavzatie pre rok 2023: rozmaznávaj svoju peňaženku aj planétu Predsavzatie pre rok 2023: rozmaznávaj svoju peňaženku aj planétu
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!
Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo! Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo!
Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků


Zvoľte svoju krajinu