LIFESTYLE

Balíme sa na dovolenku :-)

24.08.2017 REDAKCIE
Autor článku

Balíme si na dovolenku

Dovolenka sú pomalé, ale, bohužiaľ, tiež určite skončia. Čo však neznamená, že koniec dovolenky je ďaleko. Koniec augusta a september a október sú obľúbenými mesiacmi pre exotickú dovolenku. Ten z vás na teba čaká? Potom by ste si mali prečítať náš praktický sprievodca, vďaka ktorému si môžete zabaliť dovolenku rýchlo a bez zbytočného stresu.

Limity leteckej spoločnosti

Ak plánujete lietať, nezabudnite, že každá letecká spoločnosť má obmedzené batožiny, veľkosť a hmotnosť. Ak ste prekročili limit, museli by ste na mieste zaplatiť malú čiastku.

Ručná batožina

Väčšina leteckých spoločností umožňuje príručnú batožinu, ale platia niektoré pravidlá. Ručná batožina opäť upravuje limity konkrétnej leteckej spoločnosti. V príručnej batožine nenoste žiadne kvapaliny presahujúce 100 ml. Tieto kvapaliny musia byť balené v zapečatenom balení, ktoré si môžete zakúpiť aj na letisku. Vždy čítajte pred letom zoznam zakázaných položiek, ktoré nemôžete mať vo svojej príručnej batožine.

Praktické balenie kozmetických pomôcok

Kozmetické spoločnosti myslí aj na cestovateľov, preto ponúka aj praktická, malé balenia dôležitých kozmetických produktov ako sú šampóny, telové mlieka alebo laky na vlasy. Malé balenia kozmetických výrobkov vám ušetria veľa priestoru v kufri. Navyše môžete obal na konci pobytu vyhoziť bez akýchkoľvek sťažností a nahradiť ich suvenírmi z chodníkov.

Napíšte zoznam

Aby ste sa vyhli stresu pri balení a pamätajúc si, že chcete zabaliť niečo dôležité, je vždy dobré napísať zoznam vecí, ktoré odídete. Zoznam sa rozdeľuje do nasledujúcich kategórií: oblečenie, kúpacie potreby, hygienické pomôcky, jedlo a nápoje, zábava a voľný čas. Osobitné kategórie, ako je pas, občiansky preukaz, poistená karta, vodič, súprava prvej pomoci, mobilný telefón a nabíjačka a peniaze sú nevyhnutné.

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Predsavzatie pre rok 2023: rozmaznávaj svoju peňaženku aj planétu Predsavzatie pre rok 2023: rozmaznávaj svoju peňaženku aj planétu
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!
Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo! Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo!
Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků


Zvoľte svoju krajinu