LIFESTYLE

Cvičenie prispôsobené na objavovanie kúzla jogy

07.09.2017 REDAKCIE
Autor článku

Cvičenie prispôsobené na objavovanie kúzla jogy

Kto kedysi podľahol jogovému kúzlu, nemohol sa od nej dostať. Podstatou jogy je rozvíjať nielen fyzické, ale aj duševné a duchovné aspekty. Je jóga príliš pomalá a hľadáte dynamickejšie cvičenie? Jóga prináša rôzne formy cvičenia a je na vás, aby ste uprednostnili. Počuli ste o sile jogy alebo horúcej jogy? Príďte sa pozrieť na zuby a praktizovať magické cvičenie, ktorého korene sa datujú do roku 500 pnl.

Výhody pravidelných cvičení jogy

Jóga je nepochybne veľmi prospešná pre vaše telo. Telo sa tiahne a prispieva aj k väčšej flexibilite. Jóga je tiež obľúbená pri uvoľňovaní stresu a pomáha koncentrácii av neposlednom rade pôsobí ako skvelý relaxačný nástroj. Pomáha tiež pri bolestiach chrbta a hlavy, s nespavosťou a ďalšími veľkými výhodami, je jeho pozitívny vplyv na dobrú náladu a radosť zo života.

Hatha jóga

Toto pripojenie môžete počuť prvýkrát, ale tento druh jogy nebude pre vás cudzí. Toto je najbežnejší typ jogy, s ktorým sa môžete stretnúť. Cvičenie, ktoré je vhodné pre všetky vekové kategórie a pre začiatočníkov, je veľmi pomalé, relaxačné a tiché.

Hot jóga

V posledných rokoch sa hot jóga stala veľmi populárnou, ktorá je čoraz populárnejšia z hľadiska jej účinkov. Verte tomu alebo nie, naozaj, ako sľubujete, budete piť. Hot jóga sa koná v teplej miestnosti, ale nedokážeme predstaviť 25 stupňov, v horúcej jogy hovoríme o 40 stupňoch. Toto cvičenie je často zamieňané s tzv. Bikram jógiou, ktorá sa praktizuje pri teplote 42 stupňov a vlhkosti okolo 40 percent.

Power jóga

Jóga môže byť tiež veľmi dynamické cvičenie pre jogu. Power jóga je zvyčajne rýchla a okrem vynikajúceho strečovania, budete tiež zažívať spálenie kalórií. Na rozdiel od iných typov cvičení nie sú cvičenia presné a pri každej lekcii môže byť vyškolená skupina odlišná.

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Predsavzatie pre rok 2023: rozmaznávaj svoju peňaženku aj planétu Predsavzatie pre rok 2023: rozmaznávaj svoju peňaženku aj planétu
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!
Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo! Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo!
Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků


Zvoľte svoju krajinu