LIFESTYLE

Fenomén menom behanie

31.10.2017 REDAKCIE
Autor článku

Fenomén menom behanie

Kto nebehá, nie je Slovák ... Alebo že by to bolo inak? Každopádne nám iste dáš za pravdu, že behanie bolo v kurze predvlani, vlani, tento rok a určite bude v kurze aj budúci rok. Behanie je jednoducho celosvetovým fenoménom a dôvodov je samozrejme celá rada. Niet pochýb o tom, že je behanie zdraviu prospešné a že má zásluhu na krásne postave. Navyše prináša neuveriteľnú relaxáciu. A jeseň je skvelým obdobím, kedy si obliecť bežecké oblečenie, nasadiť čiapku a bežať tam, kam ťa nohy nesú. Hľadáš ešte nejaký iný dôvod, prečo by si mala začať behať? Tak čítaj ďalej!

Behaním k zdraviu

Behanie patrí medzi najobľúbenejšie aeróbne športy. Jednou z predností behania je aj skutočnosť, že takmer nič nestojí. Samozrejme okrem základného vybavenia v podobe kvalitnej bežeckej obuvi a bežeckého oblečenia. Tento vstupný kapitál sa ti ale rýchlo vrátia vďaka zhodenym kilogramom aj povznášejícímu pocitu. Behanie navyše posilňuje srdce a zlepšuje funkciu pľúc a krvného obehu. Čo ťa určite poteší je fakt, že je beh jedným z najúčinnejších spôsobov, ako spaľovať tuk.

Jesenné chmáry? Zahnané!

Nadšenie bežci aj vedecké štúdie dokazujú, že je behanie výborným prostriedkom proti stresu. Ľudia, ktorí pravidelne behajú, sa cíti lepšie, majú viac energie a sebavedomie. Z výskumov tiež vypliva, že sa až 60% žien cíti vďaka behanie atraktívnejšie.

Na behanie nie je nikdy neskoro ... ani príliš skoro

S behaním môžeš začať naozaj kedykoľvek, to dokazuje tiež najmladší aj najstarší účastník maratónu. Najstaršie maratónec Fauji Singh, ktorý pochádza z Indie, sa maratóne zúčastnil vo veku neuveriteľných 100 rokov. Najmladšiemu pretekárovi bolo 5 rokov.

Šport, ktorý zbližuje

O behanie sa dá bezpochyby povedať, že je športom, ktorý zbližuje. Hovorí sa, že sú bežci veľmi otvorení ľudia, ktorých ich spoločná vášeň spája natoľko, že sa spolu dokážu baviť ako dlhoroční kamaráti aj pri prvom stretnutí.

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Predsavzatie pre rok 2023: rozmaznávaj svoju peňaženku aj planétu Predsavzatie pre rok 2023: rozmaznávaj svoju peňaženku aj planétu
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!
Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo! Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo!
Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků


Zvoľte svoju krajinu