MENU
TRENDY

Jesenné dekorácie, ktoré rozžiaria tvoj domov

24.10.2017 REDAKCIE
Autor článku

Jesenné dekorácie, ktoré rozžiaria tvoj domov

Jesenné lístie už hrá farbami a práve príroda ponúka tú najlepšiu jesennú inšpiráciu pre výzdobu tvojho domova. A inšpirácia sa nachádza naozaj všade, kam sa pozrieš, nielen v jesennom lístie, ale aj na záhrade v podobe tekvíc aj vo farbe šípok. Ak chceš svoj domov zútulniť a dodať mu povestné teplo domova, pozri sa na naše tipy na krásne jesenné dekorácie.

Gaštany a jeseň? Nerozlučná dvojka

Iste nám dáš za pravdu, že k jeseni gaštany neodmysliteľne patrí. Keď sme boli malí, väčšina z nás nedala dopustiť na hravá zvieratká z gaštanov. Gaštany ale nemusíš využiť len na výrobu zvieratiek, z gaštanov vznikajú i nádherné vence na dvere, ktoré stačí dozdobiť mašličkami a nádherná dekorácia je na svete. Jesenné dekorácie takmer bez práce? Vezmi väčšie priehľadnou pohári, umiestni do nej sviečku a spodná časť poháre vysypte gaštany. Pohár môžeš ešte ozdobiť stužkou a farebným jesenným lístím.

Tekvica urobia parádu nielen na Halloween

Ďalšou obľúbenou dekoráciou, ktorá súvisí s jeseňou, sú tekvice. Ako prvý ťa asi napadne dekorácie v podobe strašidelných tvárí, ktoré sa objavujú s príchodom Halloweenu. Tekvica však môžu poslúžiť aj ako nenápadná, ale napriek tomu veľmi pôsobivá dekorácia. Tekvica ako váza? Prečo nie, stačí odstrániť vrchnú časť, vydlabať vnútro, do tekvice umiestniť nádobu s vodou a umiestniť do nej kvety. Netradičné tekvicové váza je na svete. Ďalším tipom je zdobenie tekvica pomocou vŕtačky. Urob do tekvice malé otvory, vlož do nej sviečku a kochaj sa nádherným výsledkom.

Pôsobivá miska z lístia

K výrobe misky z lístia budeš potrebovať misku, balónik, tekuté lepidlo, nožnice a štetec a samozrejme krásne jesenné lístie. Nafúknutý balónik polož do misy tak, aby sa nepohyboval, potom natri lepidlom hornú časť balónika až po stred. Začni na lepidlom natretý balónik pokladať lístia a každý list uhlaď štetcom. Nechaj aspoň polhodiny lepidlo zaschnúť a potom môžeš balónik upustiť. Výsledkom je nádherná miska z farebného pozimního lístia.

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Zoznám sa s veľkonočnými receptami z iných krajín a skús 2 jednoduché recepty Zoznám sa s veľkonočnými receptami z iných krajín a skús 2 jednoduché recepty
Začni jar s minimalistickým šatníkom. Koľko kúskov je tak akurát? Začni jar s minimalistickým šatníkom. Koľko kúskov je tak akurát?
Láska má mnoho podôb. Osláv ju na Valentína aj ty Láska má mnoho podôb. Osláv ju na Valentína aj ty
Najkurióznejšie vianočné zvyky naprieč svetom Najkurióznejšie vianočné zvyky naprieč svetom