LIFESTYLE

Jesenné dekorácie, ktoré rozžiaria tvoj domov

24.10.2017 REDAKCIE
Autor článku

Jesenné dekorácie, ktoré rozžiaria tvoj domov

Jesenné lístie už hrá farbami a práve príroda ponúka tú najlepšiu jesennú inšpiráciu pre výzdobu tvojho domova. A inšpirácia sa nachádza naozaj všade, kam sa pozrieš, nielen v jesennom lístie, ale aj na záhrade v podobe tekvíc aj vo farbe šípok. Ak chceš svoj domov zútulniť a dodať mu povestné teplo domova, pozri sa na naše tipy na krásne jesenné dekorácie.

Gaštany a jeseň? Nerozlučná dvojka

Iste nám dáš za pravdu, že k jeseni gaštany neodmysliteľne patrí. Keď sme boli malí, väčšina z nás nedala dopustiť na hravá zvieratká z gaštanov. Gaštany ale nemusíš využiť len na výrobu zvieratiek, z gaštanov vznikajú i nádherné vence na dvere, ktoré stačí dozdobiť mašličkami a nádherná dekorácia je na svete. Jesenné dekorácie takmer bez práce? Vezmi väčšie priehľadnou pohári, umiestni do nej sviečku a spodná časť poháre vysypte gaštany. Pohár môžeš ešte ozdobiť stužkou a farebným jesenným lístím.

Tekvica urobia parádu nielen na Halloween

Ďalšou obľúbenou dekoráciou, ktorá súvisí s jeseňou, sú tekvice. Ako prvý ťa asi napadne dekorácie v podobe strašidelných tvárí, ktoré sa objavujú s príchodom Halloweenu. Tekvica však môžu poslúžiť aj ako nenápadná, ale napriek tomu veľmi pôsobivá dekorácia. Tekvica ako váza? Prečo nie, stačí odstrániť vrchnú časť, vydlabať vnútro, do tekvice umiestniť nádobu s vodou a umiestniť do nej kvety. Netradičné tekvicové váza je na svete. Ďalším tipom je zdobenie tekvica pomocou vŕtačky. Urob do tekvice malé otvory, vlož do nej sviečku a kochaj sa nádherným výsledkom.

Pôsobivá miska z lístia

K výrobe misky z lístia budeš potrebovať misku, balónik, tekuté lepidlo, nožnice a štetec a samozrejme krásne jesenné lístie. Nafúknutý balónik polož do misy tak, aby sa nepohyboval, potom natri lepidlom hornú časť balónika až po stred. Začni na lepidlom natretý balónik pokladať lístia a každý list uhlaď štetcom. Nechaj aspoň polhodiny lepidlo zaschnúť a potom môžeš balónik upustiť. Výsledkom je nádherná miska z farebného pozimního lístia.

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Predsavzatie pre rok 2023: rozmaznávaj svoju peňaženku aj planétu Predsavzatie pre rok 2023: rozmaznávaj svoju peňaženku aj planétu
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!
Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo! Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo!
Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků


Zvoľte svoju krajinu