LIFESTYLE

Najkrajšie pláže Česka

11.07.2017 REDAKCIE
Autor článku

Najkrajšie pláže Česka

Leto. Slnko. Pláž a pohoda. Predstava, ktorá sa rodí v hlave tisícom ľudí, keď sa blíži leto. Leto už je v plnom prúde a s ním tiež obdobie letných dovoleniek. Nezáleží na tom, či dovolenku stráviš za oceánom, alebo v našej krásnej slovenskej doline, dôležité sú predovšetkým prázdninové zážitky, ktoré ti nikto nevezme. Dnes ťa s nami čaká výlet za najkrajšími plážami, ku ktorých návšteve nebudeš potrebovať pas. Myslíš, že české pláže nedokážu konkurovať svetovým? Vydaj sa s nami na malý výlet po Českej republike a my sa ťa pokúsime presvedčiť o opaku.

Tiež sa rada mácháš? Potom navštív Mácháč

Máchovo jazero je jedným z najobľúbenejších a cez leto najnavštevovanejších miest. Čo ťa u Máchova jazera čaká? Teš sa na dokonalú piesočnú pláž aj nádherný výhľad na protiľahlú kopec Borny a na borovicové lesy, ktorými sa príliš veľa svetových pláží pochváliť nemôže. Že by ti chýbala jedinečná atmosféra mora? Môžeš ju mať! Na Splavskou pláž sa každé leto dovezú palmy a dovolenka môže začať.

Kúpanie vo Vltave? Stojí za to!

Naše prírodné krásy sú veľmi často späté skôr s odľahlými časťami, než s veľkými mestami, alebo dokonca našim veľkomestom. Ak ťa láka predstava kúpanie v samotnom jadre Prahy vo Vltave, mala by si sa vydať do Žltých kúpeľov. Tie ponúka piesčité aj trávnaté pláže a upravený prístup priamo do Vltavy. Okrem toho tu nechýba možnosť typických plážových športov, zapožičanie vodné bicykle, alebo skvelé občerstvenie.

Na návšteve v Olomouci ...

Ak si sa rozhodla o prázdninách navštíviť Olomouc a premýšľaš, kam k vode, ponúka sa pieskovňa Náklo. Tá je obľúbená najmä pre svoju neuveriteľne čistú vodu i množstvo trávnatou-piesočnatých pláží. Pískovna s rozlohou 100 hektárov dosahuje v určitých miestach hĺbky aj 25 metrov. Náklo ti ponúkne skvelé kúpanie aj relatívny pokoj v podobe nepreplnených pláží.

Už máš svoju kabelku na pláž?

Máme pre teba na záver malý test. Už máš kabelku, ktorá je veľká, ľahká a praktická? Kabelku, ktorá sa hodí na pláž aj na večer? Ak tvoja odpoveď znie nie, mala by si sa pozrieť na našu Moonlight Collection a riadne sa na pláž vybaviť.

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Predsavzatie pre rok 2023: rozmaznávaj svoju peňaženku aj planétu Predsavzatie pre rok 2023: rozmaznávaj svoju peňaženku aj planétu
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!
Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo! Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo!
Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků


Zvoľte svoju krajinu