LIFESTYLE

Rúž ako symbol ženskosti

17.10.2017 REDAKCIE
Autor článku

Rúž ako symbol ženskosti

Rúž, pomocník, ktorý najlepšie dokáže zvýrazniť krásu ženských pier. Vedela si, že prvý vysúvací rúž, ako ju poznáme dnes, uviedla na trh firma Guerlain v roku 1915? Je to viac ako 100 rokov od chvíle, keď sa rúž v súčasnej podobe objavila na trhu a ženy po celom svete na ňu nedajú dodnes dopustiť. Práve s jesenným obdobím je na mieste vyzbrojiť sa tajnou zbraňou v podobe dokonale padnúce rúžu, ktorá rozžiari aj nejzachmuřenější jesenný deň.

Rúž vládla svetu

Široký výber rúžov, aký je na trhu k dostaniu dnes, by nám závidela iste aj sama Kleopatra, ktorá používala rúž zo zmesi drvených mravcov, karmínu a vosku. Príde ti absurdné zakázať nosiť v krajine rúž? Kráľovnej Viktórii zrejme nie, pretože v roku 1837 naozaj nosenie rúžu zakázala zákonom. Rúž sebou nesie bezpochyby zaujímavou minulosť, vráťme sa ale do súčasnosti a poďme sa pozrieť, ako vybrať správnu rúž, ktorá ti dokonale padne.

Ako správne rúž nanášať?

Ak chceš dosiahnuť žiadaný, krásneho efektu, nanes na pery dve vrstvy rúžu. Prvú vrstvu odtlačí do obrúska a pery prepudruj, potom nanes druhú vrstvu. Rúž tak dlhšie vydrží.

Rúž pre svetlé typy

Máš svetlú pleť ako Snehulienka? Budú tí podľa rád odborníkov slušať odtiene, ktoré podčiarknu prirodzenú farbu pier, teda broskyňová, ružovkastá a koralová rúž.

Rúž pre tmavšie typy

Tmavším typom pristane najmä tajomná slivková farba, čokoládová a červená. Ak však nemáš žiarivo biele zuby, radšej sa vyvaruj hnedých odtieňov, ktoré robia zuby žltší.

Rúž, ktorá pristane všetkým ženám?

Existuje na svete rúž, ktorá pristane naozaj všetkým ženám? Vizážistky tvrdí, že áno. Je to telovo ružový rúž. Na bežné nosenie sa najlepšie hodí rúžu, ktoré sú len o niečo málo svetlejší alebo tmavší než je farba tvojich pier. Odborníčka zo sveta krásy radia, že tí najviac pristanú tóny, ktoré sa od farby tvojich pier líšia maximálne o dva odtiene.

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Predsavzatie pre rok 2023: rozmaznávaj svoju peňaženku aj planétu Predsavzatie pre rok 2023: rozmaznávaj svoju peňaženku aj planétu
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!
Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo! Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo!
Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků


Zvoľte svoju krajinu