LIFESTYLE

Sprievodca svetom vôní

18.09.2017 REDAKCIE
Autor článku

Sprievodca svetom vôní

Na svete by si našla máločo omamnějšího, než je jedinečný svet vôní. Vôňa dokážu ovplyvniť našu náladu a stať sa tajnou zbraňou pre mužov. Výber vôňa je závislý predovšetkým od vkusu jeho nositeľky a každému vonia vôňa trošku inak. My sme pre teba pripravili niekoľko postrehov, vďaka ktorým sa budeš v zložitom svete vôní lepšie orientovať.

Rozdiely v koncentrácii

Veľmi často sa pri výbere perfektné vôňa stretneš s označením parfum. Parfémom je ale len máloktorá vône a väčšinou sa jedná o vône, ktoré sa už pohybujú v rádoch tisícov korún. Rozdiely medzi parfumy, parfumovanými vodami a toaletnými vodami sú v koncentráciu vonných látok. Parfumy sú najintenzívnejšie, pretože obsahujú 15 až 30% vonných látok. Parfumované vody obsahujú 8 až 15% a toaletné vody 3 až 5% vonných látok.

Aký je zápach?

Vôňa sa zvyčajne skladá z troch častí. Z hlavy, srdca a základne. Na čo budú tieto údaje dobré? Vďaka nim zistíš, aké vonné ingrediencie ucítiš najdlhšie a najintenzívnejšie. Ingrediencie, ktoré sa nachádza v hlave vône, pocítiš ako prvý, tieto vonné zložky však rýchlo odznie. Srdce je vôňa a vyvíja sa po niekoľkých minútach. Zložky v základe vône pôsobí najdlhšie a to aj po dobu niekoľkých hodín.

Vôňa na každom voní inak

Vonia tí vôňa, ktorú nosí tvoje kamarátka? Skôr, než si ju zakúpiš, vyskúšaj, ako vonia na tvojom vlastnom tele. Vôňa totiž na každom vonia trošku inak v závislosti na špecifické vôňu každého človeka.

Kam vôňu aplikovať?

Najintenzívnejšieho výsledku dosiahneš, ak vôňu aplikuješ na miesta, kde je pod pokožkou najviac krvných vlásočníc, teda za ušnica, na zápästí do lakťovej jamky alebo do podkolenia. Vôňu môžeš tiež naniesť na vlasy, tesne nad pokožku hlavy.

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Predsavzatie pre rok 2023: rozmaznávaj svoju peňaženku aj planétu Predsavzatie pre rok 2023: rozmaznávaj svoju peňaženku aj planétu
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!
Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo! Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo!
Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků


Zvoľte svoju krajinu