LIFESTYLE

6 plus 1 vianočná zaujímavosť

13.12.2017 REDAKCIE
Autor článku

6 plus 1 vianočná zaujímavosť

Pre väčšinu z nás sú práve Vianoce jedným z najvýnimočnejších dní v roku. A ako také si zaslúži aj výnimočnú pozornosť. Vedela si treba, že sa predtým vianočné stromčeky viseli zo stropu špičkou dole? Že nie? Pripravili sme si pre teba ďalšie zaujímavosti, ktoré sú spojené s vianočným časom. Tak nasajte všetkými dúškami vianočnú atmosféru, ktorá je všade okolo, a daj sa do čítania.

Vianočné stromčeky

Téma vianočných stromčekov sme už načali, je ale tak zaujímavé, že sa k nemu ešte na chvíľku vrátime. Tradícia zdobenia vianočného stromčeka pochádza z Nemecka.

Tradičné vianočné farby

Asi tušíš, aké farby sú považované za vianočné, je to červená, zelená a zlatá. Čo tieto farby symbolizujú? Červená symbolizuje krv Ježiša Krista, zelená je symbolom života a znovuzrodenia a zlatá predstavuje svetlo a bohatstvo.

Zavesené pančuchy

Tak schválne, menuj jeden americký vianočný film, v ktorom sa neobjavili vianočné pančuchy povešané pri krbe. Že si ani jeden nevybavíš? My tiež nie. Tradícia vešanie vianočných pančúch je odvodená z holandskej legendy. Tá rozpráva príbeh o chudobnom mužovi a jeho troch dcérach, ktorým nemohol poskytnúť žiadne veno. Mikuláš chcel chudobnú rodinu obdarovať, a tak vyliezol na strechu a do komína hodil vrece plný zlata. Mince dopadli do pančúch, ktoré sa sušili nad pecou.

Najväčší darček na svete

Za najväčší darček na svete sa dá s troškou zveličenia považovať Socha slobody, váži neuveriteľných 225 ton a bola dodaná na vianočný deň v roku 1886.

Čokoládové figúrky

Že si nevieš vianočný stromček predstaviť bez čokoládových figúrok zabalených v alobale? Možno si ale doteraz nevedela, že sa nápad vyrábať čokoládové figúrky zrodil Českej republike.

Bozk pod imelom

Bozk pod imelom je jednou z tradícií, ktorým sa aj u nás veľmi dobre darí. Vieš ale, aké kúzlo sa v bozku pod imelom ukrýva? Už po stáročia sa verilo, že má imelo magickú moc. Keltskí druidi napríklad verili, že imelo prináša šťastie a má liečivú moc. Šťastie a lásku má imelo priniesť zamilovaným ľuďom, ktorí sa pod ním pobozkajú.

Kopírovať odkaz

Odporúčané články

Predsavzatie pre rok 2023: rozmaznávaj svoju peňaženku aj planétu Predsavzatie pre rok 2023: rozmaznávaj svoju peňaženku aj planétu
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!
Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo! Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo!
Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků


Zvoľte svoju krajinu