Prodejna
Prodejna

MATERIÁLY A ÚDRŽBA

Teší nás, že si si vybrala práve naše produkty a dúfame, že Ti budú dobre a dlho slúžiť. V ďalšom texte nájdeš návod k správnemu ošetrovaniu výrobkov a všeobecné informácie o použitých materiáloch.

 

MATERIÁLY

Syntetická koža

Materiál je pevný, odolný a na pohľad k nerozoznaniu od pravej kože. V porovnaní s ňou je syntetická koža omnoho viac priedušná. Odporúčame nevystavovať priamemu slnečnému žiareniu, hrozí vysušovanie farieb. K čisteniu používajte vlažnú vodu, savú nefarbiacu handričku a špeciálne prostriedky určené na eko kožu.

 

PU Polyuretan

Polyuretan je syntetické vlákno, které je nenáročné na údržbu. K čištění používejte vlažnou vodu nebo vlažný roztok s neutrální mýdlovou pěnou.

 

PU Polyuretán

Polyuretán je syntetické vlákno, ktoré je nenáročné na údržbu. K čisteniu používajte vlažnú vodu alebo vlažný roztok s neutrálnou mydlovou penou.

 

PE Polyethylén

Materiál je veľmi odolný voči vlhkosti a poničeniu. Aj napriek tomu odporúčame čistiť len vlažnou vodou alebo vlažným roztokom s neutrálnou mydlovou penou a nepoužívať čistiace prostriedky s alkoholom. 

 

PVC Polyvinylchlorid

Vyznačuje sa odolnosťou voči starnutiu. Nevyžaduje žiadnu zvláštnu starostlivosť, ale neodporúčame k čisteniu používať prípravky s alkoholom. Stačí vlažná voda alebo roztok s neutrálnou mydlovou penou.

 

PO Polyester

Veľmi ľahká údržba vlažnou vodou alebo mydlovou penou. Rýchle sušenie. 

 

PC Polycarbonate

Vyznačuje sa odolnosťou voči starnutiu. Nevyžaduje žiadnu zvláštnu starostlivosť, k čisteniu stačí vlažná voda alebo roztok s neutrálnou mydlovou penou.

 

Silikón

O silikónové produkty je potrebné sa starať priebežne. Na čistenie stačia vlhčené obrúsky alebo vlažná voda.

 

Vláknitá koža

Vyznačuje sa nepravidelnosťami ako jazvy, odchýlky v hrúbke alebo pigmentové škvrny. Výroba spočíva v tom, že sa prírodný useň rozloží na malé kúsky či vláknité častice a potom sa opäť spojí pomocou spojiva alebo bez neho. Čistite prípravkom určeným pre pravú kožu.

 

Bavlna

Tkanina je veľmi pružná a poddajná. Perte naruby v ruke alebo v práčke max. na 30°C s podobnými farbami. Nepoužívajte bubnové sušenie a pracie prostriedky s chlórom. Žehlite pri nižších teplotách s naparovaním a po rube výrobku.

 

Nylón

Má vysokú odolnosť voči poškodeniu a vlhkosti, vyznačuje sa vysokou pevnosťou. Je náchylný na vyblednutie.

 

Felt/plsť

Tento materiál tvorí žmolky, čo nie je chyba, ale je to jeho vlastnosť. Odstrániť ich môžete pomocou žmolkovača. Pri používaní dávajte pozor na štruktúru, vodu a dážď. Pri škvrnách odporúčame suché čistenie (použiť môžete prací prostriedok na vlnu obsahujúci Lanolín. Prostriedok zriedite s vodou, teplou na 30°C dokiaľ sa nevytvorí pena, ktorú nanášate na škvrnu. Postupujte veľmi opatrne a pokiaľ toto nepomôže, tak sa obráťte na odborníka).

 

Polyester Oxford

Odolná polyesterová tkanina s priedušným polyuretánovým záterom. Nepremokavá látka. Ľahká údržba, prateľná na 40°C pri režime ručné pranie.

 

Plátno

Materiál je ľahký, priedušný a príjemný na dotyk. Čistite handričkou namočenou vo vlažnej vode, vyhýbajte sa chemickým čistidlám a príliš horúcej vode.

 

Zipsy

V prípade zadrhávania zipsu môžete použiť krém, napr. indulonu. Krém môžete opatrne naniesť po celej dĺžke zipsu a na prednú a zadnú stranu zámku. V prípade znečistenia zubov použite na ich čistenie vodu s mydlom a jemnú kefku. Nikdy nepoužívajte benzín a podobné chemické prípravky.

 

Nerezová oceľ

Vyznačuje sa odolnosťou voči korózii. Odporúčame vyhýbať sa styku so slanou vodou, pretože narušuje vrstvu výrobku.

 

Zliatina zinku

Ide o lesklý kov, ktorý nie je náročný na údržbu. Ošetrujeme umytím vlažnou vodou alebo čistíme vlhčeným obrúskom bez alkoholu. 

 

Meď

Tento kov by ste mali čistiť len teplou vodou, mäkkou handričkou s mydlom.

 

Sklolaminát

Je kompozitný materiál, tvorený sklenenými vláknami (tkaninou) a vytvrdnutú umelou živicou (polymérom). Vyznačuje sa veľkou pevnosťou, odolnosťou voči chemikáliám aj počasie, nízkou hmotnosťou a dobrými hygienickými vlastnosťami.

 

Plast

Na čistenie nepoužívajte žiadne rozpúšťadlá. Používajte len vodu, saponáty na to určené. Vyvarujte sa mechanického čistenia povrchu a použitie čistiacich prostriedkov s abrazívnymi časticami, mohlo by dôjsť k poškriabaniu!

 

Kov

Zamedzte kontaktu s ostrými a drsnými predmetmi a plochami, aby nedošlo k poškriabaniu. Teplota okolia nesmie presiahnuť pre plastovú obrubu 50°C, pre kovovú 65°C. Čistiť môžete teplou mydlovou vodou a mäkkou handričkou alebo prípravkami na to určenými.

 

Striebro

Striebro je mäkký kov, ktorý je náchylný k oxidácii. Zamedzte tomu, aby striebro neprichádzalo do styku s vodou a čistiacimi prostriedkami kyslého charakteru. Strieborný šperk je možné ľahko ochrániť proti sčerneniu tenkou vrstvou rhódia. Odporúčame čistiť výhradne handrou zo 100% bavlny, aby nedošlo k možnému poškriabaniu šperku.

 

Kryštály a prírodné kamene

 • Kryštál (Kryštály sa vyskytujú vo všetkých tvaroch a veľkostiach. Niektoré sú tvorené brúsením, kombináciou sklenených plôch, hrán a hrotov, zatiaľ čo iné sú zaoblené a vyhladené. Každý tvar má svoje jedinečné vlastnosti aj využitie)

 

 • Syntetické perly (Jedná sa o umele vytvorenú perlu, ktorá býva často vyrobená z drvených mušlí, ktoré sú spevnené živicou. Hlavným znakom syntetických periel je, že majú pravidelný tvar a majú jednotnú celistvú farbu)

 

 • Prírodný kameň (Jedná sa o ušľachtilý materiál s nenahraditeľnými technickými vlastnosťami. Krása prírodného kameňa je predovšetkým v jeho jedinečnosti. Upútavajú nás iskrivou hrou farieb, čistotou, priehľadnosťou, leskom alebo ligotom)

Druhy prírodných kameňov

 • Jedeit: Hľadáš novú lásku, potrebuješ viac peňazí alebo máš pred sebou dôležité rozhodnutie. Tak práve pre tieto príležitosti je náramok z jedeitu pre teba ako stvorený.
 • Onyx: Potrebuješ silu, chceš ochrániť pred všetkým negatívnym? Tak práve pre teba je ónyx ako stvorený. Navyše tento kameň dokáže uchovať všetky spomienky, ktoré s ním prořžiješ.
 • Jaspis: Si v strese? Potrebuješ cítiť pomoc a oporu. Tak práve pre teba je Jaspis ako stvorený.
 • Ruženín: Potrebuješ uvoľniť negatívne emócie. Chceš otvoriť svoje srdce priateľom, rodine alebo novej láske. Tak práve pre túto príležitosť sa k tebe hodí práve tento náramok.
 • Magnezit: Nemáš sa rada, potrebuješ načerpať novú energiu. Máš s niekým nejaký konflikt? Ak áno tak práve magnezit je ten kameň, ktorý ti pomôže v ťažkých chvíľach a vráti ti späť energiu.
 • Amazonit: Chceš mať prosperitu a hojnosť. Ak áno tak tento kameň bude tým pravým spoločníkom na tvojej ceste.
 • Lávový kameň: Potrebuješ ochrániť ako pred fyzickými tak psychickými vplyvmi okolia? Ak áno, tak práve tento kameň ti k tomu napomôže.
 • Achát: Hľadáš odvahu, lásku alebo silu? Pre túto príležitosť je ideálnou voľbou achát, ktorý ti dodá odvahu a silu do ďalších etáp tvojho života. 
 • Krištáľ: Univerzálny krištáľ, ktorý uvoľňuje energiu. Posilňuje psychiku a ochráni ťa pred zlými vplyvmi a pomáha ku zdokonaleniu. 
 • Ametyst: Si v strese, máš nejaké zdravotné problémy, potrebuješ sa cítiť opäť vyrovnaná? Tak práve pre teba je tento kameň ako stvorený.
 • Nefrit: Nefrit blahodarne zlepšuje psychický stav a podporuje ducha. Dodáva odvahu a napomáha odolať strachu. 
 • Tigrie oko: Tigrie oko je mocným ochrancom. Posilňuje silu vôle a prináša prosperitu. Tiež nám pomáha nahliadať na veci reálnymi očami bez ilúzií. Do nášho života prináša prosperitu a šťastie. 
 • Kremeň: Univerzálny, najúčinnejší liečivý kryštál na svete, veľmi silný zosilňovač energie, ktorý energiu pohlcuje, uvoľňuje a reguluje, uvádza ju do plnej harmónie.
 • Hematit: Veľmi účinný ochranný kameň. Zvyšuje sebavedomie, spoľahlivosť, dôveryhodnosť, sústredenie, zlepšuje pamäť a rozvíja osobnosť.
 • Bronzit: Podľa povestí tiež kameň, ktorý vo svojom majiteľovi prebúdza odvahu, láskavosť a sebaprijatie, vraj pomáha prispôsobiť sa situáciám, ktoré tvrdohlavo odmietame prijať, a dokáže vyriešiť problémy s rozhodnosťou. 
 • Sodalit: Prehlbuje logické myslenie, dôslednosť, dodáva odvahu a sebadôveru, prehlbuje intuíciu, pomáha uskutočňovať sny a túžby, vedie k lepšej koncentrácii, harmonizuje fantáziu s realitou, upokojuje a chráni pred konfliktami.
 • Aventurin: pôsobí vysoko kladne na všetko, čo má súvislosť s prosperitou a majetkom. Používa sa na ochranu záhrad alebo domov a účinne chráni pred geopatogénnymi zónami. Pohlcuje rovnako elektromagnetický smog. Podnecuje vnímavosť a zvyšuje kreativitu.
 • Labradorit: Uvádza do súladu fyzickú a éterickú sféru tela a obe prepája s duchovným cieľom, ku ktorému smerujú. Zvyšuje úroveň dosiahnutého vedomia a uzemňuje duchovnú energiu do nižšieho fyzického tela.

ČISTENIE A ÚDRŽBA

Pri používaní našich produktov venuj pozornosť grafickým symbolom na etikete alebo visačke každého výrobku, ktoré značia základné podmienky údržby produktu. Tieto visačky so symbolmi údržby nikdy z výrobku neodstraňuj.

 

Nebieliť Žehliť max pri teplote 110°  Prať na 30°C
Nesušiť v bubnovej sušičke Žehliť max pri teplote 150° Prať na 40°C
Sušiť v bubnovej sušičke bežným spôsobom pri ľubovoľnej teplote

Nečistiť chemicky

   
Nežehliť

Neprať, opatrne zaobchádzať v mokrom
stave

   

 

VŠEOBECNÉ USTANOVENIA

Pre dlhodobé používanie produktov je nutné primerané a šetrné zaobchádzanie a ich vhodná údržba. To je dôležitým predpokladom pre zachovanie príslušnej záruky. Preto sa riaď našimi odporúčanými pravidlami:

 

·        Chráňte pred ohňom.
·        Chráňte pred vodou a dažďom.
·        Chráňte pred prašným prostredím.
·        Chráňte pred chemickými vplyvmi.
·        Chráňte pred mechanickým poškodením a dbajte na šetrné zaobchádzanie.

 

Peňaženky

Nevystavujte peňaženky priamemu slnku.

Do peňaženky nedávajte viac vernostných kariet, ako pre koľko je určená.

Peňaženku nepreťažujte nadmerným množstvom mincí.

Neperte v práčke a nedávajte do sušičky.

 

Kabelky

Kabelku nezaťažujte viac ako 3 kg.

Nevystavujte kabelky priamemu slnku.

Neperte v práčke a nedávajte do sušičky.

 

Hodinky

Hodinky chráňte pred neodbornými zásahmi, pádom, nárazom, otrasmi, náhlymi zmenami teplôt, chemickými vplyvmi, prašným prostredím, magnetickým pólom apod.

Vodeodolnosť je 3ATM (hodinkám nevadí dážď, ale nie sú vhodné na potápanie).

Viac informácií nájdete v príručke Pokyny pre užívateľa, ktorá je súčasťou balenia hodiniek.

Nedávajte deťom do 5 rokov. 

 

Remienky k hodinkám

Nevystavujte priamemu slnku.

Neperte v práčke a nedávajte do sušičky.

Nedávajte deťom do 5 rokov. 

 

Šperky

Chráňte pred slanou vodou, zložte ich pred kúpaním.

Chráňte pred deťmi, mohli by drobné časti vdýchnuť.

Chráňte pred chemickými látkami (a to napríklad aj lakom na vlasy).

 

Spodná bielizeň

Perte maximálne na 30 °C s podobnými farbami a naruby.

Neperte v prípravkoch s chlórom.

Nedávajte do sušičky.

Žehlite naruby.

 

Ponožky

Perte maximálne na 30 °C s podobnými farbami a naruby.

Neperte v prípravkoch s chlórom.

Nedávajte do sušičky.

Žehlite naruby.

 

Slnečné okuliare

Slnečné okuliare majú UV filter 400 a kvalitné polarizačné sklá.

Odkladajte ich do ochranného vrecka a dbajte na opatrnosť voči poškrabaniu sklíčok.

Čistite suchou handričkou.

 

Zrkadlo

Chráňte pred vlhkosťou a vodou.

Čistite jemným látkovým materiálom.

Dbajte na opatrnosť voči poškrabaniu.

 

POM-POM & Ozdoby

Vyvarujte sa kontaktu s vodou.

Neperte v práčke a nedávajte do sušičky.

Nedávajte deťom do 5 rokov. 

 

Balzam na pery

Zloženie:

Pepetrolatum , Paraffinum Liquidum, Isopropyl Myristate, Copernicia Cerifera

Cera,Cera Alba, Paraffin, Lanolin, Parfum, Benzoic Acid, Tocopherol, Bht

Nanášajte na pery kedykoľvek podľa potreby.

 

Gélový lak na nehty 

Zloženie:

Butyl acetate, ethyl acetate, nitrocellulose, dipropylene glycol dibenzoate, isopropyl alcohol, phthalic anhydride trimellitic, anhydride glyols copolymer, Polyester-26, stearalkonium bentonite acrylates copolymer, diacetone alcohol, acetyl tributyl citrate, barium sulfat, silica, aluminium hydroxide, triethoxycaprilysilane, phosphoric acid, tin oxide, mica (+/-),CL 15850, CL77266 (NANO), CL 77510, CL15880, CL77491, CL42090, CL77742, CL77007

 

Čistiaci gél na ruky

Zloženie:

Alcohol, Aqua (water), Glycerin Acrylates/Vinyl, Isodecanoate, Crosspolymer, Aminomethyl, Propanol, Fragrance, Panthenol, Aloe Barbadensis, Leaf Juice, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Tocopheryl Acetate, Benzyl Salicylate,Hydroxy Citronellal, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool

 

Očné tiene

Zloženie:

MICA, DIISOSTEARYL MALATE, ISOSTEARYL NEOPENTANOATE,SQULANE, OCTYLDODECYL STEARATE, TOCOPHERYL ACETATE, CYCLOPENTASILOXANE, C 30-45 ALKYL CETEARYL, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, HYDROLIZED SILK, PARFUM, D-LIMONENE, +/-: CI 77492,  CI 77499,  CI 77491, CI 77007, CI 15850:1, CI 77288, CALCIUM ALUMINIUM BOROSILICATE, SILICA, CI 77891, TIN OXIDE


Zvoľte svoju krajinu