Udržateľnosť je celospoločenská téma, ktorú silne vnímame aj my vo VUCH. Vďaka nášmu programu Nulového odpadu berieme túto tému veľmi vážne. Nielenže máme kolekciu eko kabeliek, ale tiež 3 kolekcie eko peňaženiek, ktoré sú vyrobené z recyklovaného oxfordu. To je drť z plastových fliaš. Takže až nabudúce budete vyhadzovať doma petku, je dosť možné, že ste sa práve podieľali na výrobe jednej z Vušiek.

Navyše tie božské krabice a krabičky, ktoré otvárate, keď vám príde náš kúsok, sú vyrábané v Česku a pochopiteľne sa jedná tiež o zrecyklovaný obal. Rovnako tak aj plastové poštové obálky sú z 80% z recyklovaného materiálu.

Toľko v skratke priatelia…

Máme radosť, že o naše eco produkty je stále rastúci záujem a veríme, že aj ďalšie chystané eco edity a projekty vás budú baviť minimálne rovnako ako nás.

Sme radi, že aj vďaka vám môžeme pokračovať v tvorbe charitatívnych kalendárov. V tomto roku sme sa rozhodli podporiť organizáciu Rádu Maltézskych rytierov. Táto organizácia sa snaží pomáhať ľuďom s najrôznejšími druhmi handicapov. Či už ide o handicap fyzický alebo mentálny. Ďakujeme aj všetkým osobnostiam, ktoré sa nechali zvečniť a pomohli tak dobrej veci.

Ďalším dôležitým počinom sú pre nás vaky na sedenie. Interne nazývané bobíci. O čo vlastne ide? Bolo nám ľúto chybných kusov kabeliek, a tak sme sa rozhodli im dať novú tvár. Z nevyhovujúcich produktov vznikne drť, ktorú zmiešame s polystyrénovými guľôčkami. Tým vznikne pohodlná náplň Vakov na sedenie. Za každé tri predané vaky dávame troch Bobíkov do škôlok v našom regióne.

Vďaka projektu Bobíci do škôlok sme vyhrali aj špeciálnu cenu poroty v rámci TOP ZODPOVEDNEJ FIRMY ROKA. Ocenenie si veľmi vážime a len nám dáva pečiatku na to, že ideme správnou cestou, ktorá nás moc a moc baví.

Zvoľte svoju krajinu