best
best

Módny priemysel dáva našej matke zemi dosť zabrať. Vo Vuch o tom vieme, a rozhodne pred tým nezatvárame oči. Veľmi dobre si uvedomujeme, že je dôležité myslieť (eko)logicky, a to nielen pri výrobe, ale aj pri výbere materiálov. A rovno sa priznávame, že aj keď chceme byť v návrhoch, materiáloch a dizajne jednotky, tak v jednej oblasti sme hrdé nuly! V programe nulového odpadu. Vieme, že nie je planéta B a že každý eko krok sa počíta. Pustili sme sa teda do eko kolekcií, na ktoré sme hrdí a vám sa páčia, z čoho máme veľkú radosť. Posvietili sme si predovšetkým na materiál a zamerali sa na recyklovaný oxford, ktorý vzniká z drti plastových fliaš. Naše peňaženky a kabelky sa tak môžu pýšiť zaujímavým rodokmeňom: mama petka, otec petka.

Navyše tie božské škatuľky, ktoré otvárate, keď vám príde vysnívaná Vuška, sú vyrábané v Česku a z recyklovaného obalu. Je to proste unboxing so všetkým!

Toľko v skratke priatelia…

Máme radosť, že o naše eco produkty je stále rastúci záujem a veríme, že aj ďalšie chystané eco edity a projekty vás budú baviť minimálne rovnako ako nás.

Sme radi, že aj vďaka vám môžeme pokračovať v tvorbe charitatívnych kalendárov. Ako už asi viete, pretože to tesáme neustále do kameňa – naším dlhodobým cieľom je pomáhať tam, kde je potrebné a pomocou našej veselej módy šíriť dobro a radosť. Práve to je aj posolstvom nášho nového charitatívneho kalendára pre rok 2023, ktorý vypúšťame do sveta už po tretí raz.

Dúfame, že Ťa náš kalendár pre rok 2023 rozveselí, pobaví a vzbudí v Tebe len pozitívne emócie. Kalendár je koncipovaný do veselých farieb dúhy, vďaka ktorým bude Tvoj rok o niečo veselší. Výťažok z predaja potom poputuje na podporu dobročinnej organizácie Loono, zameriavajúcej sa na osvetu prevencie vážnych ochorení, s ktorou dlhodobo spolupracujeme.

Ďalším dôležitým počinom sú pre nás vaky na sedenie. Interne povedané Bobíci. O čo vlastne ide? Občas nám vznikajú nepodarené kúsky, z ktorých by si na zadok nikto nesadol. Nám ich ale bolo ľúto, a tak sa zrodil nápad všetky tieto nepodarené kúsky rozdrviť a zmiešať ich s polystyrénovými guľôčkami, čím vznikne skvelá náplň do sedacích vakov – ktorým hovoríme práve Bobíci. A z toho už si na zadok sadnete, a keď nie vy, tak deti v škôlkach. Pretože za každé 3 predané vaky dáva Vuch jedného Bobíka do škôlok v našom regióne.

Tento náš Bobíkový nápad ocenila aj porota v rámci súťaže TOP ZODPOVEDNÉ FIRMY ROKA 2021, ktorá nám za neho udelila špeciálnu cenu. Aj tento rok sme sa súťaže zúčastnili a umiestnili sme sa na krásnom 7. mieste. Ocenenie si veľmi vážime a len nám dáva pečiatku na to, že ideme správnou cestou, ktorá nás veľmi baví.

Zvoľte svoju krajinu